Úvodní gól do srbské sítě vstřelil již v 10. minutě Marek Kulič. Sedmatřicetiletý útočník se trefil i v předchozím duelu a zdá se, že před startem ligy chytá střeleckou formu. Další branky ještě v prvním poločase přidali Tomáš Holeš a Peter Jánošík.

Třetí a zároveň poslední přípravný duel na soustředění v Turecku by  hradecký tým měl sehrát zítra s bulharským Lokomotivem Plovdiv.

FC Hradec Králové – FK Donji Srem 3:0

Fakta - branky: 10. Kulič, 20. Holeš, 22. Jánošík. Poločas: 3:0.
FC Hradec – I. poločas: Ottmar – Holeš, Jánošík, Fukal, Plašil – Harba, Strnad, Schwarz, Zelený – Kulič, Štěpán; II. poločas: Koubek – Poděbradský, Hochmeister, Simerský, Hájek – Halilovič, Pávek, Šisler, Zelený – Klapka, Voltr. Trenér: Plíšek.

Trénink, pláž a rosnička Štěpán

Hradečtí jsou v Turecku od pátku. Další zprávy přímo z dění v týmu fanouškům přináší trojice fotbalistů – Vojtěch Štěpán, Marek Plašil a Tomáš Koubek:

„V prvním utkání na soustředění jsme zvítězili nad týmem z Rumunska 2:1. Utkání se uskutečnilo v tréninkovém centru reprezentace Turecka Mardan Stadium. Tím pádem podmínky byly velice kvalitní.

První poločas jsme mohli vést klidně výraznějším rozdílem, ale kvůli smůle v neproměňování šancí byl stav 1:1. A svým dílem k tomuto poločasovému výsledku přispěl zdejší chlap s píšťalkou (rozhodčí), který se po zimní pauze nepotkal s dobrou formou. V průběhu druhého poločasu se do hry dostali noví hráči s výjimkou Vojty Štěpána, který si vytáhl ,černého Petra' a odehrál celý zápas. Po dlouhé době se do zápasu zapojil také Filip Klapka, jehož schopnosti nám pomohly ke strhnutí zápasu na naši stranu.

V pondělí na nás padla zápasová únava, a proto dopoledne byl pouze pozápasový trénink. Hráče, kteří odehráli menší část zápasu, čekala střelba. Odpoledne bylo zasloužené volno, které každý trávil, jak chtěl. Někdo byl u moře, na kafíčku nebo jako my na zdejší ,shopping street', kde se smlouvá, domlouvá rukama nohama… Prostě každý si zařídil, to co potřeboval.

Úterní počasí bylo dlouho avizované dopředu podle naší rosničky Vojty (Štěpána) a jeho chytrého telefonu. Jeho týdenní předpověď ukazovala nejteplejší den z celého pobytu. Všichni byli zvědaví, zda se jeho předpověď vyplní. Počasí bylo natolik krásné, že jsme po ranním tréninku navštívili ve velkém zdejší pláž a vykoupali se v moři.

Nikomu se z lehátka nechtělo, ale odpolední trénink klepal na dveře. Poprvé v letošním roce jsme cvičili standardní situace.

Každý den využíváme, jak jsme již psali, zdejší skvělou regeneraci.

Ve středu nás čekalo další utkání, tentokrát proti srbskému týmu Donji Srem. O dalším dění na soustředění vás budeme informovat ve třetím díle.

Fanoušky zdraví Vojta, Pláša a Koubas