Ve 2. kole Mol Cup se od 17 hodin představí na hřišti nováčka divize B Slovanu Velvary. „Musíme postoupit a pak už přijde ladění formy na derby,“ upozornil záložník Filip Zorvan, že se příští pondělí koná duel Hradec - Pardubice.

Ve Velvarech by měl v brance nastoupit zkušený Jiří Lindr.

Fortuna národní liga - ohlédnutí po 2. kole

Hvězda kola

Jan Pázler (Hradec Králové): Jeho dva góly pomohly k hradeckému obratu na hřišti Znojma. Pázler dal první a třetí branku Východočechů, když se trefil dvakrát z přímého kopu. Zařídil tak první vítězství Hradce.

Smolař kola

Ondřej Cverna (Vítkovice): Tomu se říká zápas blbec. Zřejmě nestačilo, že jeho tým hraje od 23. minuty v deseti. Obránce Vítkovic Cverna ve druhé půli navíc zavinil penaltu, zakrátko si dal ještě vlastní gól.

Výrok kola

„Hráčům jsem poděkoval za práci, ale zároveň jsem jim řekl, že to byl hloupý výkon. Nehrajeme to, co trénujeme.“
(Josef Csaplár, trenér Příbrami)

Zajímavosti kola

• Doma v Táboře. Po 28 letech se znovu hrála druhá fotbalová liga v Táboře. Na nový stadion, i když stále nedokončený, se sem ze Sezimova Ústí přestěhovalo Táborsko. Zápas s Olympií zde sledovalo 1285 diváků.

• Skála vs. Horváth. Hráli spolu v Teplicích, potkali se pak i v Plzni. Trenér Ústí nad Labem Jiří Skála vyhrál nad Pavlem Horváthem, novým koučem Sokolova 2:1.

Statistiky

STŘELCI: 2 – Smola (Opava), Schwarz a Pázler (Hradec Králové), Mrázek (Vítkovice), Musiol (Táborsko).

BRANKÁŘI (počet nul): 1 – Knobloch (Pardubice) a dalších devět gólmanů.

Příští program - 3. kolo

Pátek 11. srpna, 18.00: Vítkovice – Znojmo, Ústí nad Labem – Opava. Sobota 12. srpna, 10.15: Olympia Praha – Viktoria Žižkov, 17.00: Příbram – Vlašim, Frýdek-Místek – Třinec. Neděle 13. srpna, 15.00: Sokolov – Táborsko, 17.00: Varnsdorf – České Budějovice. Pondělí 14. srpna, 18.00: Hradec Králové – Pardubice (ČT sport).