Hradec nezvládl hlavně první poločas, ve kterém si domácí zásluhou dvou branek Žídka a Staška vytvořili rozhodující náskok. Hosté sice po hodině hry snížili, ale první porážku po osmi zápasech už neodvrátili. Frýdek se tak přiblížil záchraně, když sestupovému pásmu po první jarní domácí výhře odskočil na rozdíl dvanácti bodů.

Naopak Táborsko od začátku potvrzovalo roli favorita a do kabin šlo s náskokem díky brankám Presla a Strnada, jenž se navíc po přestávce trefil podruhé. V 79. minutě sice snížil Čermák, čtvrtou branku Jihočechů však z penalty přidal vzápětí Džafič. Vltavín, který hrál posledních deset minut bez vyloučeného Komárka, tak prodloužil sérii bez vítězství na sedm zápasů.

Zaváhání Hradce mohly využít i České Budějovice, ve Zlíně však neudržely vedení, které jim v 34. minutě zajistil Funda. Domácí vyrovnali zásluhou Pazdery v 72. minutě a díky remíze si zajistili účast ve druhé lize i v příští sezoně.

Frýdek-Místek – Hradec Králové 3:1 (3:0)

Fakta - branky: 23. a 41. Žídek, 45.+3 Staško – 59. Dvořák. Rozhodčí: Marek – Nádvorník, Černý. ŽK: 1:1 (Cigánek – Zelený). Diváci: 3174.
Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček, Cigánek, Literák, Žídek – Talián (90. Coufal), Palko, Uvíra, Zapalač – Prokeš (80. Kmoníček), Staško (85. Soukup). Trenér: Duhan.
Hradec Králové: Koubek – Holeš, Rolko, Plašil, Čermák (21. Poděbradský) – Zelený (54. Vaněček), Hovorka (46. Kulič), Janoušek, Shejbal, Halilovič – Dvořák. Trenér: Prokopec.