Ten zápas pro něho bude zvláštní. Na začátku druholigové sezony oblékal útočník RADEK VOLTR dres ,,votroků", nyní je dočasně hráčem Viktorie Žižkov, kam Hradec Králové zavítá k bitvě o důležité body v neděli dopoledne.

Voltr, přestože se v novém působišti uvedl minulý týden dvěma góly, však na základě dohody klubů nastoupit nemůže. ,,Jsem naštvaný, ale chápu to. Pro Hradec by bylo blbý, kdybych zápas rozhodl ve prospěch Žižkova," říká na rovinu.

Za Hradec jste nastoupil ve třech utkáních Fotbalové národní ligy. Pak jste se ze sestavy úplně vytratil. Čemu přikládáte, že se vám nevedlo?

Způsobu hry, který jsme na začátku soutěže neměli tolik zažitý. Pramenily z toho chyby a soupeři je trestali. Později se změnila taktika, začalo se hrát jiným stylem. Místo aktivního napadání se už spíše čekalo na chyby soupeře. No a najednou to vycházelo. Dělaly se body, ale já už u toho nebyl.

V zápase s Táborskem propadl celý tým. Vy jste za stavu 0:1 ke všemu prováhal velkou šanci. Poznamenalo vás to z hlediska sebedůvěry?

Nemůžu říct, že by mě to poznamenalo. Takových situací je hodně. Ten míč zvláštně propadl. Byl to nečekaný okamžik. Ale v tom zápase jsme katastrofálně hráli všichni.

Nabídka ze Žižkova určitě musela potěšit…

Samozřejmě jsem byl zklamaný, že se v Hradci rapidně zhoršila moje pozice. Nabídka ze Žižkova přišla ve velice vhodnou dobu. Jejich zájem byl už dlouhodobější, takže potěšilo, že si na mě zase vzpomněli.

Uvedl jste se parádně. V Mostě jste dal dva góly…

Jsem rád, že jsem potvrdil, proč mě angažovali. Jsem útočník a góly chci dávat pořád. Věřím, že kdybych dostal větší šanci, dávám je i za Hradec. Doufám, že mi to bude střílet dál.

V neděli však budete sedět pouze na tribuně. Jak budete zápas Žižkova s Hradcem vnímat?

No, bude to zajímavé. Momentálně je mým zaměstnavatelem Žižkov, Hradec mě nechtěl. Se Žižkovem hrajeme o záchranu, chci aby kluci uhráli co nejlepší výsledek.

Mrzí, že nemůžete být na trávníku?

Popravdě jsem hodně naštvaný. Moc tomu nerozumím. Uvolnili mě na hostování a nesouhlasí s tím, abych proti Hradci hrál. I když je jasné, že by bylo blbý, kdybych zápas rozhodl ve prospěch Žižkova.

Jaké bylo přijetí v novém týmu?

Perfektní. Až jsem byl překvapen kvalitou hráčů, jací tam jsou. Několik kluků jsem znal už z dřívějšího působení v Čáslavi. Parta je výborná, zapadl jsem bez potíží.

Jedná se o půlroční hostování bez opce. Takže na zimu se s největší pravděpodobností vrátíte do Hradce. Co vám říkal kouč Prokopec, když jste odcházel?

Situaci jsme probírali. Vzhledem k tomu, že jsem vypadl ze základní sestavy, tak mi doporučil, abych hrál pravidelně. Na tom jsme se shodli. A říci teď, jestli se v zimě vrátím do Hradce, je ještě brzy.

Jak to v neděli dopadne?

Nerad tipuju. Hradec má kvalitu. Body získávat bude, ale jednoduché to mít nebude. Teď jsem na Žižkově, takže si přeju, aby zápas dovedl do zdárného konce náš tým.