Pár čísel na začátek:

Osm – tolik zápasů za sebou vyhráli „votroci" v domácím prostředí.

Třiadvacet – tolik branek dokázali nastřílet ve vítězných utkáních.

Šest – pouze tak málo jich inkasovali.

11. 8. 2013 – tehdy doma naposledy prohráli, stalo se tak v duelu s Táborskem (0:2).

Numera hovoří jasně, žádnou šifrou. Hradec doma rozsévá zkázu a kouč Luboš Prokopec se svým souborem zdárně tahá (letité) kostlivce ze skříně.

Za prvé: tým se doma oproti minulé sezoně naučil zhusta vyhrávat.

Za druhé: ač tomu málokdo věřil, sází góly. V lize je se sedmatřiceti brankami suverénně nejlepší. To historikové nepamatují. „Votroci" konečně vypadli ze škatulky mužstva, které se na góly strašlivě nadře.

Teď jen dosavadní statistiky a pozitiva nahrnout na trávník a Žižkov porazit. „Je to jen o nás. Pokud utkání odpracujeme jako to předešlé s Varnsdorfem, nemáme se čeho bát," tvrdí Luboš Prokopec, který chystá jednu změnu v sestavě.

Oslabené Viktorii chybí střelci

Trojice důležitých hráčů bude Žižkovu chybět v nedělním utkání s „votroky".

Radek Voltr, s osmi brankami nejlepší střelec týmu, nesmí nastoupit, protože je pod žižkovským vysílačem na hostování právě z Hradce Králové. Jeho start znemožňuje původní domluva mezi oběma kluby.

Miroslav Podrazký, druhý nejlepší střelec týmu se čtyřmi góly, dostal v minulém utkání s Mostem čtvrtou žlutou kartu.

Petr Mareš, autor jednoho gólu, také pyká kvůli příliš vysokému počtu žlutých karet.

„Třeba místo Voltra nastoupí Škoda, což je velmi zkušený a kvalitní útočník. Nemám strach, že by si Viktoria nedokázala poradit," nenechává se ovlivnit ztrátami soupeře hradecký trenér Luboš Prokopec.

Pražané jsou ve fazoně. V úvodním jarním kole sice doma podlehli Sokolovu, ale od té doby čtyřikrát v řadě vyhráli a přitom ani jednou neinkasovali. Změní se to v Hradci Králové?