Jsou zpátky mezi smetánkou, ve fotbalové nejvyšší soutěži. Svěřenci trenérů Bohuslava Pilného a Milana Frimmela mají za sebou třetinu třicetizápasové porce. Čím černobílý klub zaujal? Toto je pět zásadních momentů, které hradeckým fanouškům přineslo prvních deset utkání ligy.

Úspěchy v azylu

Kvůli minirekonstrukci stadionu v Malšovicích odehrál celek čtyři zápasy v azylu
v Mladé Boleslavi. Nebyla to rozhodně špatná destinace. „Vybrali jsme ji i proto, že se nám tam v minulosti dařilo," ozřejmil volbu ředitel klubu Richard Jukl.

Hradec v Boleslavi, na útulném pětitisícovém stadionku, porazil Jihlavu i Příbram, padl s favorizovanými Jabloncem a Zlínem. 
I proto mohl útočník Libor Žondra prohlásit: „Do ligy jsme vstoupili solidně."

Driblér i reprezentant

V jedné statistice vládne první lize. Záložník Tomáš Malinský se nejvíckrát ze všech hráčů pustil do driblinku, tedy do pokusu o samostatný průnik. Celkem to zkusil sedmasedmdesátkrát a úspěšnost má těsně nad padesáti procenty.

Odvaha a rychlost stály za tím, že si ho všimnul i trenér Karel Jarolím a zařadil ho do širšího kádru reprezentace. „Je to zajímavý hráč," glosoval kouč.

Malinský však během podzimu mírně uvadl. V zápase v Plzni seděl dokonce mezi náhradníky.

Brankář se dočkal

Dlouho byl na druhé koleji, v minulé sezoně se po letech stal hradeckou jedničkou. Brankář Radim Ottmar i v první lize potvrzuje, že oprávněně. Paradoxně statisticky nejlepší výkony předvedl v zápasech v Plzni a se Slavií. V Plzni dostal čtyři branky, úspěšnost zákroků měl přitom 93 procent. Se Slavií přes tři inkasované góly atakoval hranici 97 procent. „Měl neuvěřitelné zákroky," ocenil ho i kouč Slavie Jaroslav Šilhavý.

„Chytat ligu byl můj sen," pronesl brankář, který si ho splnil ve dvaatřiceti letech.

Nehrající střelec

V minulé sezoně byl nejlepším střelcem druhé ligy, k postupu pomohl sedmnácti brankami. Ani to nezaručilo Janu Pázlerovi jasné místo v základní sestavě nyní prvoligového mužstva.

Zatím naskočil osmkrát, jen čtyřikrát v základní sestavě. Odehrál 448 minut, dal tři branky a je opět nejlepším střelcem. K tomu je nebezpečný - na bránu vystřelil devětkrát, v této statistice je v lize na 13. místě.

Italské námluvy

Údajně až tři zájemci myslí na vstup do hradeckého klubu. Jedním z nich je skupina z Itálie. Nejde však o nic příliš aktuálního, v tomto roce se struktura vlastníků podle všeho nezmění. „Jejich vstup by mohl směřovat k začátku příští sezony," řekl ředitel klubu Jukl.

Malí „votroci" slavili. Předčili i Spartu
Triumf v poháru! Překonali i suveréna a slavili. Malí „votroci", fotbalisté FC Hradec Králové kategorií do osmi až třinácti let, dostali v přestávce ligového duelu mezi Hradcem a Slavií pohár za celkové vítězství v Ondrášovka Cupu 2016, což je vlastně mistrovství republiky nejmenších. Šest týmů (jejich výsledky se sčítaly) vybojovalo tento triumf na konci minulé sezony. Vůbec poprvé se s pohárem mohl radovat někdo jiný než fotbalisté pražské Sparty.