Šest jmen, která by zřejmě byla v základní sestavě, si musí škrtnout Milan Frimmel s Bohuslavem Pilným, trenéři fotbalového Hradce. Přitom je v sobotu čeká vskutku těžký soupeř. Na malšovický stadion přijede Mladá Boleslav (16.00), jeden z týmů usilujících o postup do evropských pohárů.

„Máme jasný cíl: Co nejrychleji se chceme dostat přes dvacet bodů," říká hradecký trenér Bohuslav Pilný.

Nyní je jeho mužstvo na metě šestnáct a po dvou jarních prohrách spadl na předposlední místo tabulky. Má ale odkopáno o jeden zápas méně, ještě ho čeká dohrávka v Jablonci.

„Musíme bodovat, jinak na tom chvostu budeme," je si vědom kouč.

Proti Boleslavi to však nebude rozhodně jednoduché. Hradec nebude moci nasadit do utkání obránce Tomáše Holeše, Romana Poloma ani Lukáše Hůlku. Chybět budou také záložníci Tomáš Malinský s Adamem Vlkanovou. Na černé listině ztrát je navíc i kapitán Pavel Černý.

Důvody jsou tři. Zaprvé zdraví, což se týká Poloma, Holeše a Vlkanovy. Zadruhé disciplinární tresty, tady se jedná o Malinského s Černým. Zatřetí jde o zákaz od Mladé Boleslavi, z níž jsou na hostování v Hradci Polom i Hůlka. První je na marodce (Boleslav by mu start zřejmě povolila), druhý by jistě byl na hřišti. Jenže nemůže. Mateřský klub, ač je pro něj pro jaro nepotřebný, mu vystavil stop.

„Nechal bych je hrát. Když je pustím na hostování, tak přece chci, aby hráli," komentuje český zvyk Pilný.

Hradec tato nepříjemnost potkávala už v nedaleké minulosti. Proti Plzni nemohl nastupovat záložník David Štípek, proti Spartě zase šikovný středopolař Aleš Čermák. Oba dva přitom během působení v Hradci patřili do základní sestavy.

„Je nepříjemné, když dá takový hráč svému klubu třeba gól, ale stejně bych to povolil," apeluje na změnu myšlení Pilný.

Problém však nyní nevyřeší. Zato musí dát do soboty společně s kolegou Frimmelem a asistenty konkurenceschopnou sestavu. Přitom například z obrany mu vypadla tři jména, která by v ní podle všeho byla – a to Holeš, Polom, Hůlka. Z ofenzivy také trojice: Malinský, Vlkanova, Pavel Černý.

„Je jich hodně," usměje se Pilný. „Prostě dostanou šanci další hráči. Zápas pro ně bude ideální příležitostí se ukázat," vzkazuje podřízeným.