Zdenko Frťala v pondělí poprvé předstoupí před hráče, začíná letní příprava. Podle informací Deníku je možné, že by mohl dostat do mančaftu jednu poměrně výraznou posilu. Do Hradce by se mohl vrátit krajní záložník Tomáš Malinský, nyní hráč ligového Liberce.

„Ale já jsem o tom nic neslyšel,“ řekl sám hráč, který z Hradce odešel na sever Čech před minulou sezonou. Ve Slovanu se však také kvůli častým zdravotním problémům neprosadil, a proto se mluví o jeho odchodu z klubu.

Malinský by byl zásadní posilou, před svým odchodem patřil mezi opory Votroků. Jeho příchod není zdaleka jistý, stejně jako jména dalších případných posil.

V týmu však vedle hráčů, kteří byli odejiti po minulé sezoně (Krátký, Súkenník, Mudra - o novém angažmá jednají Schwarz a Pajer), končí zkušený gólman Jiří Lindr. „Budu se hlásit v Ústí nad Labem,“ potvrdil, že odchází.

Jisté každopádně je, že fotbalisté zažijí přípravu pod novými trenéry. Vedle Frťaly jsou to kouč gólmanů Tomáš Poštulka a také kondiční specialista Ondřej Kraják.

„Chci budovat konkurenceschopný tým. Hradec patří na špičku druhé ligy,“ naplánoval Frťala.