„Votroci" si vezou z Brna bod za remízu 1:1. V pořádku. Je to úspěch. Jenže těch šancí co nedali… Zbrojovka pak z jediné střely na bránu (!) udeřila a Hradec byl rád, že stihl Plašilem vyrovnat.

Neproduktivita

Hradecký nováček zaskočil domácí otevřenou útočnou hrou, která vedla i do gólových šancí. Naopak Brňané jen s obtížemi zakládali útočné akce, které končily většinou ještě před zakončením. Hned v úvodu zápasu uchránil Zbrojovku brankář Melichárek, jenž stačil vyrazit Mudrovu střelu. Vzápětí ve vyložené šanci Malinský přestřelil a stejně naložil v 17. minutě s tutovkou Holeš.

„Nebyli jsme dobří na míči. Nedařila se nám kombinace. Naše hra byla taková divná, nervózní," zhodnotil nevydařený začátek středopolař Brna Michal Škoda.

Až po dvaceti minutách pronikl po pravé straně Hyčka, ustál dva osobní souboje, ale jinak pečlivě střežený Řezníček mířil nad břevno. Další gólovou šanci na straně Hradce nevyužil po Holešově úniku ve 33. minutě Pázler, jeho přízemní střelu stačil Melichárek vyrazit.

„Jen naší neproduktivitou skončil první poločas bez branek. Měli jsme tři vyložené příležitosti, ani jednu jsme neproměnili," posteskl si hradecký kouč Milan Frimmel.

Po změně stran brněnský trenér Habanec posílil ofenzívu zařazením uzdraveného Litsingiho, do útočení se zapojovali mnohem častěji i oba krajní obránci Šural s Hyčkou. Brňané získali územní převahu, Východočeši spoléhali jen na brejky. V 80. minutě po rohu Litsingiho vstřelil úvodní gól hlavou Škoda. Náskok ale Brňané neudrželi. „Zareagovali jsme změnou herního stylu. Poslali jsme do zápasu mladé běhavé hráče. Jsme velmi rádi, že se nám podařilo v závěru alespoň vyrovnat. Remíza je asi zasloužená," uznal Frimmel. Jeho taktický tah se naplnil dvě minuty před koncem. Pázler rozehrál přímý kop, míč propadl až k Plašilovi, který z bezprostřední blízkosti vyrovnal.

Brno - Hradec Králové 1:1

Fakta – branky: 80. Škoda – 88. Plašil. Rozhodčí: Nenadál – Mokrusch, Hrabovský. ŽK: 1:2 (Řezníček – Žondra, Janoušek). Diváci: 3821. Poločas: 0:0.
FC Zbrojovka Brno: Melichárek – Šural (67. Pašek), Vraštil, Kijanskas, Lutonský – Polák, Sedlák – Hyčka, Škoda, Vávra (46. Litsingi, 85. R. Buchta) – Řezníček. Trenér: Svatopluk Habanec.
FC Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Chleboun, Plašil, Mudra (85. Krátký) – Janoušek, Trubač (85. Zorvan) – Martan (75. M. Černý), Pázler, Malinský – Žondra. Trenéři: Milan Frimmel a Bohuslav Pilný.

Nový zákon: pětkrát nedáš a dostaneš!

Hradec Králové - Smíšené pocity převažovaly. Fotbalisté Hradce Králové se mohli v Brně v průběhu prvního poločasu dostat do pohodlného náskoku, místo toho horko těžko zachraňovali plichtu 1:1. Šancemi pohrdl dvakrát Holeš, Pázler, Mudra i Malinský. Buď trefovali skvělého gólmana Melichárka, nebo pálili mimo.

„Měli jsme čtyři možná i pět stoprocentních šancí, ale neproměnili jsme je," posteskl si stoper Marek Plašil.

A tak platil starý fotbalový zákon. Nedáš, dostaneš! V případě Hradce by ale víc sedělo „Pětkrát nedáš a dostaneš!". V 80. minutě si na roh naskočil Škoda, bratr kanonýra Slavie, a poslal Brno do vedení. „Z jedné standardky pak dostaneme gól," nechápal Plašil. Z pohřební nálady se ale „votroci" vymanili. Právě zásluhou Plašila, který si našel propadnutý míč na zadní tyči a neomylně zamířil pod víko. Právě se chýlila ke konci 88. minuta…

„Nakonec jsme z toho udělali remízu. Jelikož jsme deset minut před koncem prohrávali, tak ji asi bereme," smířlivě pronesl jediný hradecký střelec.