Za obhajobou vítězství v Tipsport Cupu vykročili hradečtí fotbalisté pravou nohou. V prvním zápase základní skupiny přejeli v derby Pardubice 4:2, když v 70. minutě vedli už 4:0!

Na domácí se dívalo vážně pěkně, to hosté měli po zápase protažené obličeje. Defenzivu mají v troskách.

Dva zápasy v základní skupině Tipsport Cupu, nula bodů, skóre 2:10!

Děsivá je bilance Pardubic na startu předzávodního období.

Páteční „šestka" s ofenzivní mašinou z Mladé Boleslavi by ještě šla omluvit, ale další čtyři kusy od Hradce už ne. Navíc branek v hostující síti mohlo být dvojnásobné množství. Něco pochytal gólman Ptáček, něco zastavily tyče a břevna.

„Góly jsme soupeři připravili pitomými chybami a pustili jsme ho do velkého odskoku," rozčiloval se asistent trenéra Jaroslav Míchal. „Tolik gólů bychom dostávat neměli. Vstoupili jsme do utkání dobře, ale pak jsme udělali chyby, Hradec se uklidnil a začal si důvěřovat.  My jsme byli ve všech soubojích druzí, byli jsme podělaní… Psychika šla hrozně dolů."

Hradec sehrál v přípravě první představení. A hned velmi zdařilé. Vstřelil čtyři krásné branky. Další příležitosti zůstaly nevyužity. Všechny akce se odehrávaly v tempu a v rychlosti. Dopředu to ladilo. Vynikal Malinský s Černým. Solidně se ukázal Schwarz.

„Jsem rád, že jsme vyhráli. I proto, že to bylo derby. Až na závěrečnou desetiminutovku, kdy jsme jednoznačně vypadli z koncentrace a nedohráli jsme utkání zodpovědně, jsem spokojený," pochvaloval si trenér Bohuslav Pilný.

Na hřišti se ukázaly všechny posily. Bek Krátký a záložník Kopecký odehráli první poločas, další obránce Prajza naskočil do druhé půle. Hlavně on zaujal. Nebál se hrát, hýřil aktivitou. „Ale na nějaké hodnocení je brzy. V týmu je konkurence. Kluci se budou muset snažit, aby se udrželi v širším kádru," mne si ruce Pilný.

V derby se jiskřilo. V rukavičkách se rozhodně nehrálo. Hlavně Pardubice to za nepříznivého skóre pořádně brousily. Kakrda přepálil Pázlera, Kudrna zase Malinského, žlutou kartu dostal i další tvrďák Pánek.

„Snad jsme to přežili ve zdraví," ulevil si Pilný. „Na umělce je to jiné. Člověk si myslí, že u balonu bude dřív a pak z toho jsou takové fauly. Dokážu si ale představit i tvrdší derby," mávl rukou.

Hradec Králové - Pardubice 4:2

Fakta – branky: 10. Černý, 35. Malinský, 52. Pázler, 70. Javůrek. Rozhodčí: Vít – Novák, Erlebach. Žluté karty: 1:3 (Hable – Kudrna, Kakrda, Pánek). Poločas: 2:0. Diváci: 350.
FC Hradec Králové – I. poločas: Lindr – Krátký, Chleboun, Krmaš, Plašil – Schwarz, Hable – Kopecký, Vlkanova, Malinský – Černý. II. poločas: Ottmar – Hlavsa, Chleboun, Nosek, Prajza – Vobejda, Janoušek – Shejbal, Zorvan, Javůrek – Pázler.
FK Pardubice: Ptáček (60. Knoblouch) – Šejvl (46. Kovář), Pospíšil, Vencl (50. Mangutz), Kakrda (60. Prokopec) – Kim (46. Klátil), Řezníček, Kudrna, Fousek (46. Pánek) – Fusek (46. Pánek), Petráň (46. Kayamba).