'Votroci' se v sobotu
od 15.00 střetnou
s AIK Stockholm

Čtvrteční los vnesl do kabiny „votroků“ pořádnou dávku nadšení. „Všichni se těšíme. Kluci budou mít obrovskou motivaci vybojovat si místo v základní sestavě. Sparta v týdnu před námi nastoupí k druhému předkolu Ligy mistrů. Čeká nás tedy i zajímavá konfrontace s klubem, který hraje evropské poháry,“ poznamenal kouč Václav Kotal, jehož z trenérského hlediska síla protivníka nikterak nestraší. „Ano. Je to nejtěžší z možných soupeřů a vstup do soutěže je vždycky důležitý. Ale pořád je to první kolo. Při eventuální ztrátě je tu dostatek utkání na nápravu. To si však nepřipouštíme. Budeme chtít vyhrát jako v každém zápase.“

Hradečtí fotbalisté mají za sebou čtyři tréninkové fáze. Dopoledne a odpoledne dřou jako koně. Náročný kondiční blok potrvá do příštího pátku. „Na některých je vidět, že v době volna něco dělali, na některých zase ne. Ti mají momentálně trochu problémy, ale brzy se do toho dostanou. O tom jsem přesvědčen. Sparta navodila velmi dobrou atmosféru. Kluci chtějí pracovat,“ pochvaluje si Kotal týmovou morálku.

Zpestřením tréninkového drilu bude dnešní utkání v Opatovicích nad Labem, v němž se Hradec střetne s AIK Stockholm (15.00). Švédský klub byl stejně jako pražská Sparta nasazen do druhého předkola Ligy mistrů, v Čechách je na soustředění. Dočasným domovem se mu stal areál v Břízkách.

„Chceme dát dohromady dvě jedenáctky. Je potřeba, aby se hráči v únavě rovnoměrně podělili o minuty strávené na hřišti. Stockholm nás na úvod jistě dobře prověří,“ míní Kotal.

O tom zřejmě nebude pochyb. Ve středu sice AIK v Sedmihorkách podlehl Jablonci 0:2, přesto herně nezklamal. K nejzkušenějším hráčům patří Daniel Tjernström. Šestatřicetiletý záložník obléká černožlutý dres od roku 1999, na svém kontě má 331 zápasů. Největší hvězdou je pak zřejmě brazilský útočník Antonio Flávio, jenž v probíhající sezoně nastřílel šest branek ve čtrnácti utkáních. Za zmínku stojí také jméno Sebastiana Egurena, který si zahrál Ligu mistrů za španělský Villareal. Mužstvo vede trenér Björn Wesström.

Zajímavost:
V sezoně 1999/2000 se AIK Stockholm probojoval do základní skupiny Champions League, v níž narazil na Arsenal, Barcelonou a Fiorentinu.