Obrat po vedení

Utkání začalo náporem hostů. Hned v 1. minutě se po nacvičeném signálu dostal do šance Pilař, ale jeho střelu i následnou dorážku Šmardy zlikvidoval domácí brankář Kosmál. Ve 3. min. Pilař obešel v pokutovém území Bogdaně, ten ho poslal k zemi a rozhodčí Tacina jasný faul neodpískal a navíc udělil Pilařovi žlutou kartu. V 8. min. se aktivní Pilař objevil v další šanci, ale zakončení po přihrávce Rezka zlikvidoval Kosmál nohou.

Domácí se dostali do první příležitosti v 22. min., kdy rychlonohý Toth využil zaváhání Přibyla a postupoval sám na Lindra. Ten ho včasným vyběhnutím vytlačil ze střeleckého úhlu a za pomoci Wozniaka šanci zlikvidoval. Ve 28. min. zahrával Rezek rohový kop, na míč vyskočil nejvýše Wozniak a jeho gólová hlavička se odrazila od ramena stopera Štýbara, stojícího na brankové čáře, do pole. Ve 30. min. napřáhl Černý ke střele ze 30 metrů a jeho rána skončila pod břevnem překvapeného domácího brankáře – 0:1.

Domácí se dostali do hry ve 33. min., kdy rozhodčí Tacina viděl ve skrumáži ruku Špidlena a z nařízeného pokutového kopu vyrovnal Hanus – 1:1.

Hradecké hráče tento okamžik rozhodil a po zaváhání Lindra, kterému vypadl míč z ruky, nepřesný rozhodčí neuznal zřejmě regulérní branku Hlučína. Naopak ve 38. min. hlavní arbitr na radu asistenta Vysloužila odpískal trestný kop proti východočeskému týmu, po kterém dostal Skotnica domácí do vedení 2:1.

Pauza prospěla

Hradeckým pomohla přestávka. Po změně stran se zklidnili a vrátili se ke kombinační hře. V 51. min. byl na hranici šestnáctky faulován pronikající Černý, ale píšťalka rozhodčího se neozvala.

Domácí se k ohrožení hradecké branky dostávali pouze po standardních situacích.

V 55. min. Rezek rozehrál trestný kop, jeho centr prodloužil Semerák na Přibyla, kterého v jasné šanci stáhl k zemi Hornyak. Opět bez trestu. „Votroci“ měli jasně navrch, ale v 64. min. se po brejku dostali do šance domácí. Střelu Skotnici však vykopl z brankové čáry Přibyl.

Domácí se bránili s vypětím všech sil a za cenu nedovolených zákroků. Zvláště fauly na Pilaře a Hableho volaly po více než žlutých kartách. V 80. min. se Hradec dočkal zaslouženého vyrovnání. Bouška výborně uvolnil Pilaře a ten střelou po zemi nedal Kosmálovi žádnou šanci – 2:2.

V 85. min. měli svěřenci Luďka Klusáčka další příležitost strhnout vedení na svou stranu, ale Dvořákovu přihrávku Semerák promarnil. Změnu stavu a následnou dělbu bodů nepřineslo ani pětiminutové nastavení.

 

FC Hlučín – FC Hradec Králové 2:2

Fakta -branky: 33. Hanus z pen., 38. Skotnica - 30. Černý, 80. Pilař. Rozhodčí: Tacina - Szarowski, Vysloužil. ŽK: Bogdaň, Toth, Melecký - Pilař, Semerák, Wozniak. Diváci: 1130. Poločas: 2:1.

Sestavy:

FC Hlučín: Kosmál - Veselý, Štýbar (70. Švrček), Bogdaň, Hornyak - Žižka, Melecký (88. Tirer), Prokeš (77. Dombi), Skotnica - Hanus, Tóth.

FC Hradec Králové: Lindr - Špidlen (75. Hable), Přibyl, Wozniak, Šmarda - Rezek, Karal, Černý, Bouška - Semerák (90. Filip), Pilař (81. Dvořák).

Hlas asistenta

„Začátek zápasu se nám vydařil. Vytvořili jsme si řadu šancí a do vedení jsme šli nádhernou dalekonosnou střelou Černého. Pak však začaly úřadovat jiné vlivy a domácím se podařilo otočit na 2:1. Po změně stran jsme nesložili zbraně a zasloužěně vyrovnali,“ řekl asistent Miloš Mejtský.