První zajímavý moment přišel až ve 20. min., kdy Eimer prudce centroval, ale Huňák na míč těsně nedosáhl. Poté se vrhli do útoku i Kolínští, zasypali domácí obranu několika centry, které však zadáci Olympie odvrátili. Po půlhodině hry udeřilo. Hlavou se prosadil po centru Svobody hostující Štoček. Těsně před přestávkou mohl vyrovnat Havrda, jenže si míč špatně zpracoval a s následnou střelou si Čižinský poradil.

 Domácí ve druhé půli přidali na obrátkách. Hned v úvodu zahrozili Hejzlar a Hůlka, ale Čižinský byl na místě. V 51. min. se hráči Olympie marně dožadovali penalty za ruku. Po hodině hry běžel Puk sám na Vacha, ale domácí brankář ho bravurně vychytal. Když už to vypadalo na výhru hostů, ze standardní situace Hůlky se prosadil Eimer. V penaltové loterii rozhodla až sedmá série. Nejprve proměnil domácí Hejzlar, krátce na to nedal kolínský Süsser.

Fakta – branky: 90. ( 3) Eimer – 30. Štoček. Penalty proměnili: Dvořáček, Hůlka, Eimer, Dujsík, Bělka, Hejzlar – Kalivoda, Majer, Mach, Doseděl, Neuberg. Neproměnili: Lesák – Štoček, Süsser. Rozhodčí: Pařík – Martínek, Langer. ŽK: 2:1. Diváci: 300. Poločas: 0:1. Olympia Hradec: Vacho – Kubelka, Lesák, Dujsík, Motyčka (44. Bělka) – Eimer, Haken, Havrda (65. Dvořáček), Huňák (65. Melaga) – Hůlka, Hejzlar. FK Kolín: Čižinský – Holub, Doseděl, Šourek, Mach – Kocourek (28. Kalivoda), Neuberg, Svoboda (89. Majer), Felcman – Puk (68. Süsser), Štoček.

  Zbyněk Dujsík, trenér FC Olympia Hradec Králové: „Jsme rádi, že jsme vyhráli. Chtěli jsme přivítat Bohemku a naše prosba byla vyslyšena. V prvním poločase to byla taktická bitva a až v závěru jsme hosty zmáčkli. Několikrát nás podržel gólman Vacho. Fotbal se hraje až do 94. minuty.“⋌(pt)