V příjemném prostředí hradeckého Restaurantu Duran se uskutečnilo v pořadí již jubilejní 10. slavnostní vyhlášení Hradecké fotbalové osobnosti 2016.

Přítomni zde byli mimo jiné trenérská legenda Ladislav Škorpil, sekretář KFS Královéhradeckého kraje Ladislav Brož, předseda OFS Hradec Martin Zbořil, místopředseda OFS Hradec Vladan Haleš, předseda STK OFS Hradec Marcel Tuček, místopředseda KR OFS Evžen Zvolánek, sportovní redakce Hradeckého deníku, týdeníku Gól, Fotbalu v kraji a další.

Slavnostní setkání zahájil a moderoval Bohumil Lemfeld. Za Výkonný výbor OFS Hradec přivítal všechny účastníky předseda Martin Zbořil, který oceněným poděkoval za odvedenou práci pro fotbal v rámci OFS Hradec. Poděkování se dostalo manželkám a rodinám za podporu i toleranci, protože bez toho by fotbal nebylo možné dělat.

Následoval slavnostní přípitek a kulturně sportovní program, kde vystoupili několikanásobný mistr světa ve footbagu Tomáš Tuček s Patrikem Černým, zpěvák Michal Horák na kytaru a klávesy, k vidění byly i ukázky stepu Štěpána Žďárka (Fidgety Feett Hradec Králové), což orámovalo slavnostní předávání pamětních plaket, výpravné knihy EURO 2016 a týdeníku Fotbal v kraji.

Sedmička oceněných

Josef Bajer (narozen 25. března 1951)
František Dejnožka (narozen 1. února 1955)
Jiří Kalenda (narozen 27. února 1946)
Karel Krejčík (narozen 1. září 1956)
Jiří Krenčík (narozen 11. června 1946)
Vilém Novák (narozen 17. května 1951)
Václav Růžička (narozen 2. září 1942)

Hradecké fotbalové osobnosti 2016 - zleva: Karel Krejčík, Jiří Kalenda, Vilém Novák, Josef Bajer, Jiří Krenčík a František Dejnožka (chybí sedmý - Václav Růžička).Zdroj: Lubomír Douděra

Co pro vás znamená toto ocenění?

Josef Bajer: „Hodně si ho vážím, je povzbuzením do další práce. Jsem rád, že jsem se mohl setkat se svými vrstevníky, se kterými máme mnoho společných vzpomínek a zážitků v roli funkcionáře či delegáta svazu."

František Dejnožka: „Velmi si ho vážím, má velký význam zejména z toho důvodu, že řada funkcionářů se ho dočká za celoživotní práci. Bez těchto obětavých lidí by fotbal nemohl existovat. Je potřeba obětovat spoustu volného času na úkor osobního volna a rodiny."

Jiří Kalenda: „Jsem překvapen, že jsem se dostal mezi elitu OFS Hradec z tak malého vesnického oddílu. Chtěl bych poděkovat OFS a sekretáři za dlouholetou spolupráci v mé aktivní funkci předsedy SK Slavia Libřice."

Jiří Krenčík: „Každého člověka nějaké ocenění potěší, pro které se to jistě nedělá, ale aby ve fungujícím klubu měly děti své vyžití. Nikoho jistě netěší, když mu přes veškerou práci tuto činnost občas někdo stěžuje. Akce se mi velmi líbila, setkal jsem se s mnoha známými. Myslím si, že je velkým přínosem a povzbuzením pro další funkcionáře."

Karel Krejčík: „Chtěl bych poděkovat OFS, že takto zhodnotil moji dlouholetou a celoživotní lásku ke kulatému nesmyslu. Fotbalu si stále užívám, ať už dříve jako hráč či dnes v roli trenéra. Je chvályhodné, že OFS Hradec dokáže takto ocenit dlouholetou činnost, navíc v krásném prostředí s kulturním programem a přátelským posezením všech zúčastněných."

Vilém Novák: „Byl jsem velmi potěšen, že OFS ocenil moji dlouholetou práci. Setkal jsem se s řadou známých, se kterými se dlouhá léta potkáváme na fotbalových utkáních."

Lubomír Douděra