Kreativní šéf středové řady s vynikající střelou zářil minulou sezonu ve FNL v dresu Varnsdorfu. Teď  by měl rozdávat radost v černobílých barvách ,,votroků".

Na začátku týdne se definitivně upekl váš příchod do Hradce. Počítal jste vůbec, že by se tak mohlo stát ještě před začátkem podzimní části?
Nepočítal. Při prvním jednání jsem to odřekl kvůli rodině, i kvůli vnitřnímu pocitu. Popravdě řeknu, že jsem se trochu bál. Vše dostalo nový rozměr až po vzájemném utkání v minulém týdnu, kdy mě trenér Prokopec znovu oslovil. V tu chvíli jsem se rozhodl, že do toho půjdu.

Co vás tak najednou přesvědčilo?
Každý fotbalista si touží splnit nějaký sen. Zahrát si ligu je velká výzva. Ale nejvíce mě přesvědčilo chování a aktivita trenéra, který na mě svým jednáním neskutečně zapůsobil. To byl hlavní důvod, proč jsem kývl.

Ve Varnsdorfu jste platil za ikonu. Strávil jste tam několik sezon. Asi se neodcházelo zrovna lehce…
Mám naštěstí velmi dobré vztahy se šéfem klubu panem Gabrielem. Oba jsme z Varnsdorfu a známe se celý život. Doporučil mi to i trenér. Kluci v kabině to taky vzali, neodpustili si sice nějaký ten vtípek, ale přejí mi to.

Proti Hradci jste nastupoval v minulé sezoně. Co soudíte o jeho kvalitě?
Tým je perspektivní. Ve druhé lize se prezentoval velmi dobrými výkony. Teď do toho teprve naskočím. Hlavně věřím, že se budeme pohybovat kolem středu tabulky. Nesnáším porážky, do Hradce jsem určitě nešel proto, abychom se potáceli někde na chvostu.

Už nejste žádný zajíc. Přesto jste naznačil, že jste měl zprvopočátku obavy kývnout na prvoligovou nabídku…
Zajíc sice nejsem, ale ligu jsem v životě nehrál. Je to takové dvousečné. Když vyniknete ve druhé lize neznamená to, že automaticky máte na první. Jsem na sebe opravdu zvědav.

Hráči vašeho typu by však nejvyšší soutěž měla vyhovovat mnohem víc. Co vy na to?
Je pravda, že mi technický fotbal sedí. Hradec se snaží hrát po zemi, kombinovat. Věřím, že do systému dobře zapadnu.

Myslíte, že se už v sobotu proti Teplicím podíváte na hřiště?
Nevím. (směje se) To je na trenérovi. Přeci jen jsem tady chvíli. Uvidíme.

V dresu Varnsdorfu jste zářil. Byla nabídka Hradce jediná, která se k vám dostala?
Bylo jich víc. Ale jak už jsem řekl, rozhodl pohovor s trenérem Prokopcem.

V osmnácti jste s fotbalem málem praštil. Za trenéra Hlouška jste opustil tým a tři roky se fotbalu téměř nevěnoval. Po pár letech jste v prvoligovém klubu. Nezní vám to trochu jako pohádka?
Je to zajímavý ta moje elypsa. (zamýšlí se) Ne že by mě trenér Hloušek vyhodil, ale nepřál bych nikomu zažít, co se tam pod jeho vedením dělo. Po třech letech jsem pak začínal od píky. Liga je takovým zadostiučiněním po šestileté tvrdé práci.

Naopak, dopustit jste nedal na varnsdorfského kouče Zdenka Frťalu. Měl i on nějakou zásadní roli při vašem rozhodování zda do Hradce jít?
To víte, že jsme to spolu konzultovali. On je takovým tátou kabiny. Můžete s ním rozebrat opravdu cokoliv. Jeho názor byl jednoznačný. První liga by se odmítat neměla.

Koho osobně znáte z hradeckých hráčů?
Nikoho. (rozesměje se) Teď jsem nafasoval věci. Ale trému z toho nemám. Vím z doslechu, že tu kluci mají velmi dobrou partu.

Jak to v sobotu s Teplicemi dopadne?
Jak už jsem říkal. Jsem vítězný typ, porážky nesnáším. Doufám, že vyhrajeme.

Očima trenéra
Luboš Prokopec: ,,Matěje, coby středního záložníka, zdobí kvalita v zakončení a dobrá finální přihrávka. Umí si poradit i v těžkých herních situacích, pracuje na velkém prostoru. Ač ligu ještě nehrál, jde o hráče, který nám jednoznačně pomůže. Sledovali jsme ho dlouhodobě. Do Hradce určitě nepřichází, aby seděl na lavičce. Jsem rád, že si to rozmyslel a napodruhé na naši nabídku kývl. A zda nastoupí už v sobotu? Nechci zatím odkrývat karty. Je tu krátce. Teprve se rozhodneme."