Jan Pázler si zahrál i první ligu, válel v Jablonci či pražské Dukle. K fotbalu se dostal prozaicky. „Odmalička jsem si kopal na hřišti a bavilo mě to. Rodiče se zajímali o fotbal, a tak mě přivedli do přípravky v Náchodě," vzpomíná.

Jeho nástupci teď mají podobnou šanci. I v Královéhradeckém kraji totiž probíhá akce asociace Měsíc náborů. Jejím patronem není nikdo jiný naž kapitán národního mužstva Tomáš Rosický. První díl se už konal v Hradci, v Třebši. Další přijdou na řadě v příštích dvou týdnech.

Akce je to zavedená, stačí prozkoumat statistiky z minulého roku. Během května a září 2015 bylo ze strany FAČR podpořeno 146 náborových akcí po celé České republice, kterých se dohromady zúčastnilo 26 550 dětí, 12 450 v květnu a 
14 100 v září.

I díky těmto setkáním vzrostla během měsíců května a září členská základna ve věku 5 až 19 let o dalších 12 374 nových členů, z toho 3152 během května a 9222 v září.

Útočník Pázler podobně zorganizovaný nábor nezažil. Rodina žila na vesnici nedaleko Náchoda, přesto se dostal do hlavního místního klubu. „U nás žádné mužstvo nebylo, proto mě dali rodiče rovnou do Náchoda," popsal cestu.

To mu bylo šest let. Od té doby poznal všechny krásy fotbalu. Jako střelec tu jednu zásadní, jíž je radost 
z gólu. „Na fotbale je nejhezčí pocit vítězství. Na začátku je potřeba, aby to kluka bavilo. Pak v pubertě, aby nepřešel k něčemu jinému. A později je to i trochu o štěstí, aby potkal dobrého trenéra. Potom tomu musí dát všechno a už to nějak dopadne."