V důležité odvetě to v pátek od 18 hodin bude zřejmě jiné kafe. ,,Dát tolik gólů v jednom zápase se poštěstí párkrát za život. Ale snad nám tam něco spadne a odjedeme spokojeni," přeje si kanonýr David Vaněček, s patnácti trefami nejlepší střelec Fotbalové národní ligy.

Třinec jste v neděli porazili 3:1. Povinná výhra se však nerodila vůbec lehce. Souhlasíte?
Ve druhé lize není jednoduchého zápasu. Věděli jsme, že to bude těžké. Soupeř obměnil kádr a hraje úplně jiný fotbal než na podzim. To u nás také potvrdil.

Nebylo těch třineckých ,,ofuků" až příliš mnoho?
Bylo na nich znát, že tady nemají co ztratit. Hráli uvolněně. Naštěstí jsme to tříbodově zvládli.

Výsledky vám nahrály do karet. Jste opět v čele. Překvapily vás porážky Táborska a Českých Budějovic?
Já na tohle moc nekoukám. Zajímají mě hlavně naše výsledky. Když budeme vyhrávat, nemusíme se na nikoho ohlížet.

Střelecká forma vám drží. Skóroval jste v obou jarních utkáních. Vyjde to i zítra ve šlágru   v Budějovicích?
(usměje se) Kéž by. Cítím se fajn. Vstřelenými góly roste sebevědomí každému fotbalistovi. Ale člověk musí být pokorný. Vím, že nic netrvá věčně, i proto se na sobě snažím stále pracovat.

Budějovicím jste na podzim nasázel rychlý hattrick…
Jo, to se nezapomíná. Na tenhle zápas se moc těším. Doufám, že se bude hrát před pěknou kulisou. Nebylo by od věci  jim tam zase nějaký gól šoupnout.

V tomhle duelu půjde o hodně. Jihočeši mají svým způsobem nůž na krku. Pokud neuspějí, jejich šance na návrat mezi elitu výrazně poklesnou. Může to být vaše výhoda?
Jsou pod určitým tlakem, že musí vyhrát za každou cenu. Trenér Urban mě vedl ve Vlašimi a moc dobře vím, že tým dokáže na podobné zápasy dobře připravit a nažhavit. My jsme ale první a výkonem to chceme potvrdit. Nesmí se  stát, abychom po dvaceti minutách vypadli z role jako v Táborsku. Chtělo by to brzy vstřelit gól. Každopádně uděláme maximum pro vítězství.