Tři zápasy, třikrát podobný průběh. Fotbalový Hradec, jeden z favoritů druhé ligy, musel pokaždé dohánět náskok soupeře. Dvakrát ze tří možností to zvládl, vyhrál. Jednou remizoval. Přesto je to bolest, pokaždé se obrat nemusí podařit.

„Tahle statistika nás trápí,“ přikývne obránce Marek Krátký. „Nevím, čím to je. Jsme nahecovaní, ale je to pokaždé stejné,“ diví se brankář Radim Ottmar.

Je to tak.

1. kolo: Táborsko po půli vedlo, Votroci ve druhé části jen vyrovnali. „Bylo to na jednu bránu,“ připomíná kouč Karel Havlíček, že jeho svěřenci zahodili proti Jihočechům mraky šancí.

2. kolo: Ve Znojmě opět černobílí prohrávali, po změně stran však třikrát udeřili. „Vždycky uděláme nějakou chybku, nepozornost, nedůraz. Musíme to změnit, je to věc, na které všichni musíme zapracovat,“ nachází důvod Krátky.

3. kolo: Derby s Pardubicemi otevřel gólově Pavel Černý v dresu hostů, po přestávce však otočili duel Jan Pázler a Petr Schwarz,v sezoně už třígóloví střelci. „Byl to náš nejhorší výkon,“ netají trenér.

Důvod nedobrých vstupů do utkání je vedle chyb samotných hradeckých hráčů a možná mírné nervozity z očekávání i role favorita, také – logicky – také na druhé straně hřiště.

Protivníci jsou na začátku sezony kondičně velmi dobře připraveni, navíc proti Votrokům hrají obezřetně ze zajištěné obrany. „Každý zápas má svůj vývoj. Soupeř hraje organizovaně, těžko se dostáváme do jeho obrany. To není výmluva, ale fakt. Sparta také v Liberci nezvládla přesilovku proti dobře bránícímu týmu,“ upozorní trenér.

On sám na potíž reaguje rozličně, podle situace. Ve Znojmě o přestávce v kabině zařval, při derby to bylo jinak. „Byl klid. Jen jsme si to vysvětlili,“ prozrazuje kapitán Ottmar. Obě cesty zabraly. „Zatím se nám to daří otáčet,“ těší Havlíčka. „Ale už bychom mohli začít lépe,“ usměje se.

Šance se blíží, Votroky čeká perný týden: v neděli venku České Budějovice, ve středu doma Žižkov, další neděli duel v Třinci.