Důležitý záchranářský duel zpackali. Fotbalisté Hradce Králové v pátečním utkání 18. kola prohráli v Jihlavě 1:3 a v prvoligové tabulce klesli na patnácté sestupové místo, které díky výhře opustil právě jejich přemožitel. „Samozřejmě je to komplikace, ale musíme hrát dál a snažit se získat body v dalších utkáních," uvedl po zápase hradecký trenér Milan Frimmel.

S kolegou Bohuslavem Pilným vypustili na trávník Vysočiny teprve osmnáctiletého mladíka Jakuba Šípka, který se jim odvděčil gólem. Trefil se v 52. minutě, jenže to už snižoval na 1:3.

První poločas se „votrokům" hrubě nepovedl. Domácí utkání rozhodli během dvanácti minut. Dvakrát skóroval Lotyš Davis Ikaunieks (23. a 27.), po něm se prosadil i exhradecký Pavel Dvořák (35. min.). „Jeli jsme sem s nějakým cílem. Měli jsme v hlavách, jak chceme hrát, ale bohužel prvních 45 minut nejenže se nám nedařilo, ale ani zdaleka to neodpovídalo tomu, co jsme chtěli. Výkon byl špatný," neskrýval zklamání Frimmel.

Domácí toho využili a dali tři góly. „První poločas jsme vyloženě prospali, byli jsme nedůrazní, nepřesní… Soupeř byl pohyblivější a po našich hrubkách nám dal tři góly," přiznal stoper Jakub Chleboun.

Po přestávce se Hradec zlepšil, ale na zvrat už neměl. „Domácí se při vedení 3:0 už nikam nehnali a výsledek si pohlídali. První poločas rozhodl o celém utkání," dodal Frimmel.

Hradečtí, kteří mají k dobru ještě dohrávku v Jablonci, se po prohře sesunuli na sestupovou příčku o skóre právě za Jihlavu, která je čtrnáctá. Oba týmy mají shodně 16 bodů, stejně jako třináctý Liberec. „Votrokům" tak hned zkraje jarní části začíná boj o holý život. Svého pátečního soupeře místo sražení do tabulkového podpalubí nechali po špatném výkonu nadechnout.

„Pro nás je to velmi cenné vítězství. Hráli jsme se soupeřem, který stejně jako my pravděpodobně bude hrát o záchranu. I proto je důležité, že jsme vyhráli o dva góly, takže máme s Hradcem lepší vzájemné zápasy," poukázal na další plus pro Vysočinu v boji o záchranu její trenér Michal Bílek. Hradec teď musí zabrat v sobotu doma proti Mladé Boleslavi.