Hradecký nováček první ligy si připsal cennou výhru. „Je to dobré vítězství. Příbram vůbec nebyla lehkým soupeřem, hrála velmi dobře, ale my jsme byli v ofenzivě nebezpečnější,“ glosoval duel trenér Miroslav Koubek, který je po letním příchodu na východ Ćech zatím stoprocentní. Jeho tým v předchozích zápasech přehrál Bohemians (3:1) a Písek (4:0).

Hráno na Střížkově: Hradec Králové – Příbram 1:0 (0:0).
Branka: 72. Vašulín. Rozhodčí: Pechanec. Hradec: Fendrich (46. Vízek) – Mejdr (74. Čech), Klíma (46. Donát), Král, Urma (76. Novotný) – Kodeš (46. Rada), Soukeník – Rezek (57. Záviška), Dvořák (46. Vašulín), Vlkanova (46. Vlkanova) – Kubala. Příbram: Kočí (46. Smrkovský) – Sus (63. Kvída), Mezera, Halinský, Cmiljanovič (63. Vilotič) – Pilík (63. Langhamer), Soldát (46. Kozic), Zorvan (70. Hájek), Procházka (76. Kolář) – Voltr (63. Dočekal), Lubega (46. Obdržal).

V duelu s Příbramí, která v minulé sezoně spadla z nejvyšší soutěže, byli Hradečtí herně lepší, ale střelecky se dlouho nemohli prosadit. Navíc jim potíže činil ugandský rychlík Lubega Edrisa.

„Na přechody soupeře do útoku jsme si museli dát pozor,“ poukázal trenér Koubek. „Příbram se ukázala jako ambiciózní tým s rychlým přechodem do útoku a patřičným důrazem,“ doplnil.

Votroci se však s výpady Středočechů vypořádali více než dobře a naopak sami byli v ofenzivě nebezpečnější. „Výsledek 1:0 neodpovídá množství finálních situací, kterých jsme měli víc než soupeř,“ potvrdil hradecký kouč.

Z řady akcí se ujala jen jediná. V 72. minutě po přihrávce Jana Závišky dotlačil balón do sítě Daniel Vašulín. „Jsem rád, že v konfrontaci z ligy sestupujícího a do ligy postupujícího mužstva jsme byli herně vyspělejší,“ chválil Koubek.