Táborsko (49 bodů) hraje na půdě předposledního Vltavínu, České Budějovice (49) na trávníku Pulpitova Zlína a vedoucí Hradec Králové (51) také bude dolovat body z cizího hřiště – z Frýdku-Místku. Utkání začíná v sobotu v 17 hodin.

Tým bývalého záložníka Hradce Králové Milana Duhana stoprocentně využil nováčkovskou euforii. Během úvodním šesti kol posbíral čtrnáct bodů a na všechny soupeře shlížel ze samého vršku tabulky. Jenže to je už dávno pryč. Z dravé štiky se stal  líný sumec povalující se v bahně vlastní neschopnosti. Trable Frýdku-Místku začaly už na podzim, na jaře se obnažily do nevzhledné nahoty.

Chcete čísla? Klidně, ale neděste se. Devět zápasů, sedm bodů, dvě (!) vstřelené branky a propad tabulkou o čtyři místa dolů (14. místo). Kdyby v lize nepůsobily Vltavín se Střížkovem, mělo Duhanovo vojsko vážné starosti se záchranou.

„Viděli jsme je v několika zápasech. Naposledy v Ústí, kde prohráli 1:2, měli čtyři nebo pět vyložených šancí. Předtím doma proti Českým Budějovicím nastřelili dvě tyče a břevno. Vůbec je nemůžeme podcenit," varuje hradecký kouč Luboš Prokopec a upozorňuje na klíčové postavy rivala. „Uprostřed zálohy mají výtečného Zapalače, výborně mu sekunduje Mozol a vpředu je nebezpečný Hynek Prokeš."

„Votroci" mají za sebou sérii tří vítězných utkání v řadě, během nichž dvakrát utekli hrobníkovi z lopaty. V Mostě napravil Vaněčkovo penaltové zaváhání Dvořák až v 87. minutě, před týdnem musel Prokopcův tým otáčet zápas proti Vlašimi. Kritické okamžiky pokaždé zvládl.

„Ukazuje se síla týmu. Máme zkušené hráče, Rolka, Kuliče, Poděbradského, Plašila nebo Lindra. Ti nám v těžkých momentech umějí pomoct. Nejen na hřišti, ale také v kabině," říká Prokopec, před nímž stojí jeden složitý rébus – postavit od začátku nejlepšího střelce FNL Davida Vaněčka, jenž se vrací po jednozápasovém karetním trestu, nebo dát zase prostor Pavlu Dvořákovi? „Přiznávám, že rozhodnutý nejsem. Pavel nám vyhrál zápas v Mostě, dal gól i proti Vlašimi. V útoku vyhrál hodně soubojů, byl platný do kombinace. Uvidíme, co s tím vymyslíme."

Návrat hlásí uzdravený Jan Hable, zápas ale začne zatím jen na lavičce. Do lehkého tréninku se už zapojil i stoper Juraj Križko.