Už v sobotu jede tým na turnaj do Benátek nad Jizerou, kde se poměří s Bohemians 1905 a Mladou Boleslaví či Varnsdorfem.

„Půjde nám o herní praxi a taky konfrontaci kluků, které chceme vidět," řekl kouč Karel Havlíček.

Jedná se mu především o navrátilce z hostování, Lukáše Krajáka, Filipa Zorvana, Jana Schejbala a gólmana Patrika Vízka. Mladíky z dorostu Jiřího Mikera, Roberta Jukla i Dominika Haška. A také testovaného Srba Dušana Mladenoviče, jenž dorazil na testy. Šestadvacetiletý levý obránce (leváka mužstvo nutně potřebuje) působil například v Chorvatsku, v Srbsku nebo v bosenském Željezničaru Sarajevo. „Sledovali jsme ho na videích, je to krajní obránce útočného typu. Umí centry, tandemy, přesně to, co bych si levou nohou představoval. I figurově vypadá celkem dobře. Musíme ho vidět ve hře a pak se rozhodneme," popsal potenciální posilu kouč.

Jenže je tu jeden háček. Po pátečním dopoledním devítiminutovém běžeckém testu kolem Orlice možná budoucí akvizice odkulhala. „Natáhl si lýtko. Uvidíme, jestli ho budeme moci v sobotu využít," neměl jasno Havlíček.

Levák je však pro něj zásadní, jinak spíše bude myslet na to, jak kádr zredukovat. V tuto chvíli je v něm třicet fotbalistů, z toho čtyři brankáři. „Chci mít dvacet dva kluků, z toho tři brankáře," spočítal kouč.

Z týmu už po sezoně zmizel kapitán Pavel Černý, jemuž skončila smlouva, hostující Roman Polom s Lukášem Hůlkou. Na odchodu jsou také Tomáš Malinský a Daniel Trubač. Situace dalších je nejasná.

Havlíček: Hráče nemá cenu držet

Hradec Králové - Tým musí zeštíhlit, to je jasné. Navíc jsou v něm hráči, kteří myslí na nejvyšší soutěž. Fotbalový Hradec s velkou pravděpodobností opustí záložníci Tomáš Malinský a Daniel Trubač. „Jsem s tím srozuměný. Nemá cenu držet hráče, kteří tady nechtějí být, kteří se někam chtějí posunout," přiznal kouč Karel Havlíček.

Malinský by mohl odejít do Liberce, Mladé Boleslavi či Teplic, zatím jeho odchod brzdí cena 5 milionů. Trubač by měl zamířit do mistrovské a bohaté Slavie. „Trubi je přestupu blíž, co vím. Takovým nabídkám nedokážeme odolat," přiznal Havlíček.