„Budu apelovat na to, aby všichni hráči byli ochotni nosit hradecký dres, chtěli na sobě pracovat a měli motivaci něco dokázat. A také bych si přál, aby hráči měli patřičný vztah ke klubu a týmové chování," v tomto duchu se nesla úvodní řeč nového kouče.

Plíšek spolu se svým asistentem Pavlem Medynským přivítali jednatřicet fotbalistů.

„Možná jich bude ještě o jednoho víc. Nutno podotknout, že zde máme hráče na testování, kluky z béčka, z dorostu a ty, co se vrátili z hostování. V průběhu prvních tří týdnů se v tomto počtu mohou měnit jména. Postupně budeme počet hráčů snižovat na základní kádr," uvedl Plíšek, jenž v minulosti vedl slavný bosenský klub FK Željezničar Sarajevo, odkud po skončení angažmá přivedl do Teplic současného útočníka Manchesteru City Edina Džeka.

A také Hradec na startu letní přípravy může snít, že jednou bude mít „svého Džeka". Do tréninku se zapojila dvojice ofenzivních fotbalistů z Bosny – Haris Harba a velmi talentovaný Asim Zejc.

Třetí novou tváří je záložník Tomáš Strnad, o jehož příchodu se rozhodlo už dříve. V Hradci dále pokračují Milan Fukal a Jiří Poděbradský, na zkoušku přichází slovenský útočník Dušan Uskovič.

A na kterých hráčích chce nový kouč nejvíce stavět?

„Na tohle je brzy. Samozřejmě že mám nějaké informace, ale v první řadě se musíme vzájemně poznat. A vybudovat důvěru mezi hráčem a trenérem, potažmo realizačním týmem."

To samé platí o herním stylu. „Představu mám. Moje myšlenka je, že budeme hrát na čtyři obránce, ale jak už jsem řekl, teď  je pro mě důležitá osobní zkušenost s hráči. Styl se budeme snažit ušít na fotbalisty, které máme k dispozici," dodal Jiří Plíšek.

Ve středu se hradečtí fotbalisté utkají ve Lhotě pod Libčany s Mladou Boleslaví (17).

Bosenské posily očima kouče Plíška

Haris Harba (24, FK Olimpik Sarajevo), záložník nebo útočník: „Levonohý fotbalista. Zajímavostí je, že v minulé sezoně začínal jako levý obránce. Po deseti dvanácti zápasech se přesunul do záložní řady a stal se druhým nejlepším střelcem v bosenské lize. Je šikovný s míčem, je kreativní. Myslím si, že má v sobě prvky, které by mohly naši hru oživit. Pro něj to je ve správný okamžik posun dál. Věřím, že toho využije."

Asim Zejc (18, NK Iskra Bugojno), útočník: „Mladý kluk, který ve své kategorii patří mezi největší talenty. Je to hráč, který je schopný dávat góly. Branek střílel opravdu hodně. V dorostu, přestože odehrál jen dvacet utkání, vstřelil pětatřicet branek. Ve druhé lize nastoupil v sedmi zápasech a dal šest gólů. Střelecký potenciál v sobě má, nyní záleží jen na tom, jak rychle se bude adaptovat na odlišný styl tréninku a života. Bude to pro něj velký skok, odejde z domova, proto i my mu musíme vytvořit podmínky pro dobrou adaptaci."