Do osmifinále MOL Cupu poslal fotbalisty Hradce Králové nečekaný střelec Igor Súkenník (25). Pro slovenskou posilu to byl první gól v soutěžním zápase po letním příchodu z Viktorie Žižkov. A hned důležitý.

„Míč se mi odrazil na nohu, stačilo to jen uklidit," suše prohodil o vítězné akci z 87. minuty.

Z poháru jste vypoklonkovali prvoligový tým. Odvedli jste dobrou práci?
Určitě. Všichni jsme z toho překvapení. Bohemku jsme toužili potrápit a třeba se pokusit ji vyřadit. V závěru se nám podařilo vstřelit jeden gól a ubránit výsledek 1:0.

Ceníte si vítězství o to víc, že rozhodující branku jste vstřelil vy sám?
Hlavní je, že jsem se konečně trefil. Do dnešního dne jsem čekal na gól v soutěžním utkání. V lize jsem kasu ještě netrefil. O to jsem radši, že to přišlo nyní v poháru a moje branka rozhodla o našem postupu.

Jak byste popsal gólovou akci?
Bohemka ztratila ve středu hřiště míč, dostali jsme se do brejkové situace po pravé straně a Malina (Tomáš Malinský – pozn. aut.) pěkně obešel obránce, dal to před bránu, kde se to odrazilo přímo mně na nohu. Pak to stačilo jen uklidit.

V základní sestavě došlo 
ke spoustě změn. Přesto jste
v prvních dvaceti minutách byli jasně lepší a vytvořili si kupu šancí. Jak si to vysvětlit?
Máme široký kádr, tak trenér dal šanci i ostatním. Chlapci se toho zhostili výborně. Hráli jsme dobře, běhali jsme, napadali a vytvářeli si šance. Myslím, že jsme ukázali naši pravou sílu. Fotbal hrát umíme.

Jen dávat víc branek. Bohemce jste mohli „naložit" víc…
Přesně tak. Šance si vytvoříme, ale chybí nám klid v zakončení. Ono to ale půjde.

Koho si přejete do dalšího pohárového kola?
Je mi to jedno.

Pivarníkův úlet! Byl na jiném fotbale?
Fotbalový MOL Cup - 3. kolo: FC Hradec Králové - Bohemians Praha 1905.Hradec Králové - Tohle byl úlet s velkým Ú. Trenér Bohemians Praha Roman Pivarník po porážce 0:1 s Hradcem Králové ve 3. kole MOL Cupu na tiskové konferenci pronesl, že jeho tým byl dominantní a kontroloval vývoj utkání. Byl snad jinde?
Slova zkušeného kouče, kterému ovšem v Ďolíčku těžce teče do bot, byla stěží pochopitelná. Proč?
1. Hradec nastoupil bez pěti klíčových hráčů.
2. V úvodních dvaceti minutách měli „klokani" z pekla štěstí po razantním úvodu domácích a sadě velkých šancí.
3. V druhém poločase se hrál naprosto vyrovnaný fotbal.
Reakce hradeckého kouče Bohuslava Pilného? Shovívavá! Do přestřelky s Pivarníkem se odmítl pustit. „Pro nás je důležitější zápas v neděli," pronesl.