Trojice nejúspěšnějších hráčů okresní části podzimní fotbalové Tip ligy zavítala do budovy Hradeckého deníku, kde převzala ceny od partnerů soutěže (pivovar Tambor a Elektro Berry).

Vítěz navíc obdržel dres fotbalistů FC Hradec Králové s podpisy všech hráčů prvoligového A mužstva, který do soutěže věnoval partner klubu firma Jako.

Celkovým šampionem oblíbené tipovací soutěže čtenářů Hradeckého deníku se stal Jan Hrdlička z Hradce Králové (109 bodů), na druhém místě skončil Martin Hopko ze Sendražic (106 bodů) a třetí příčku obsadila Iva Hlaváčová z Chlumce nad Cidlinou (100 bodů). Celkově jsme v soutěži registrovali 302 hráčů (216 mužů a 86 žen).

„K triumfu mi hodně pomohl bývalý hradecký fotbalista Milan Frýda, který mi radil některé výsledky. Je vidět, že má ve fotbale přehled," uvedl šťastný vítěz.

„Od začátku podzimní části Tip ligy jsem se pohyboval v horních patrech výsledkové listiny. Ke konci soutěže jsme se už jenom střídali ve vedení s Martinem Hopkem, který byl nakonec druhý. O mém vítězství rozhodlo definitivně až závěrečné kolo. Do té doby jsem v něj moc nevěřil," přiznal Hrdlička.

Ten se dočkal během podzimu také jednoho dílčího úspěchu. „Povedlo se mi vyhrát sedmé kolo. Nejvíce jsem v průběhu podzimní části této soutěže získal čtrnáct bodů," těšilo ho.

O tom, že je Hrdlička zkušeným hráčem, není pochyb. „Tip ligu hraji už osm let. Tipuji i v zimě. Letos se určitě přihlásím znovu, už se těším," doplnil šampion Hradecka.

Jan Hrdlička se také coby vítěz okresní části zúčastnil Superfinále o elektrokolo Apache v rámci východních Čech. Přestože si ani tam nevedl vůbec špatně (figuroval mezi nejlepšími třemi hráči z celkových devíti), elektrokolo nakonec nezískal.