Tenhle kluk má hodně pestrobarevnou minulost. V sedmnácti letech vyprovázel do důvodu teplickou ikonu Pavla Verbíře, býval kapitánem reprezentační devatenáctky a Jaroslav Hřebík si ho vybral do Sparty.

Marek Krátký je rozhodně nejzajímavější posilou fotbalistů Hradce Králové, kteří v pondělí zahájili přípravu na jarní část Fotbalové národní ligy.

Měl se stát hvězdou. Před pěti lety mu předpovídána zářivá budoucnost. Byl stabilním členem reprezentačních výběrů, už v mladém věku z něj vyzařovala síla osobnosti, i proto nosil v nároďáku U19 kapitánskou pásku.

Plány s ním měli i v Teplicích, kam zamířil v brzkém věku z Klášterce nad Ohří. Možná i proto se dočkal v květnu roku 2011 velké cti. S kariérou se loučila místní star Pavel Verbíř a právě Krátký ho střídal při své ligové premiéře v 90. minutě zápasu se Slováckem. Verbíř měl v očích slzy, stadion mu aplaudoval… Pro Krátkého působivý start dospělé kariéry.

I nadále hrál za mládežnické reprezentace, kde ho cepoval jistý Jaroslav Hřebík. Poté, co se stal sportovním ředitelem Sparty Prahy, si na talentovaného krajního obránce či záložníka vzpomněl a přesně před dvěma lety na Letné prosadil jeho půlroční hostování s následnou opcí.

„Byla to po všech stránkách zajímavá zkušenost," tvrdí s odstupem času Krátký.

Ve Spartě se neprosadil. Za Pavlem Kadeřábkem neměl šanci na proniknutí do základní sestavy. Za hlavní tým ani jednou nenastoupil, hrál jen za béčko. Z Prahy pak zmizel do druholigového Ústí nad Labem a po roce se vrátil znovu do Teplic. Jenže poraněný kotník mu sebral šanci na výraznější prosazení, v klubu s ním přestali počítat.

Proto je v Hradci. Krátkému startuje nová éra.

Pravý bek Tomáš Holeš nebude pod lízátky věčně. Podle střízlivých odhadů maximálně půl roku. Pokud přijde slušná nabídka, klidně může odejít už během zimního období. Zájemci prý jsou…

Krátký však může hrát i v záloze. Tento post mu rozhodně není cizí. V tom je jeho výhoda.

„Záleží na trenérovi, kam mě umístí. Považuji se za ofenzivního hráče. Po straně rád útočím. S oblibou „pendluju" lajnu a rád se dostávám do centrů a střelby," říká o sobě.

Hradec je po podzimu čtvrtý, s jednobodovou ztrátou na druhý Sokolov. Myšlenky všech se upínají k postupu do nejvyšší soutěže. „Jsem připravený. Tlak jsem zažil v Teplicích, na Spartě, v Ústí jsme hráli o sestup. Tohle pro mě nebude nic nového," nebojí se postupové výzvy.

Obdivovatel Davida Beckhama a Ronalda si přeje jen jediné. Zůstat zdravý. Pak to bude moct rozbalit. „Věřím, že tenhle tým má na postup a já k tomu pomohu," doufá.