,,Moc mu to přeju. Je to pro něho zadostiučinění. Dlouho byl odstrkován na vedlejší kolej. Teď dostal konečně pořádnou šanci. Skvělými zákroky tým držel v každém zápase, v němž se objevil mezi tyčemi. Postup je z velké části jeho dílo."

Ottmar vychytal sedmnáct nul, co tomu říkáte?
Je to velké číslo. Na začátku sezony to pro něho určitě nebylo jednoduché. Musel všem dokazovat, jak je dobrý a že si post jedničky zaslouží. Zvládnul to ale perfektně.

Proč si myslíte, že nedostal šanci dřív? Měl velkou konkurenci?
Sám si za to rozhodně nemůže. Přednost dostávali jiní. V Týništi jsme byli překvapení, že se ho zbavují. Hodně se probírala jeho výška. On ale malý rozhodně není. Nebojí se chodit pro centry, skvělý je na čáře. Navíc umí hrát nohama. Teď to všem ukázal.

Vtloukal jste mu někdy něco do hlavy?
Ani ne. On sám se chtěl pořád zlepšovat, i když chytal třeba jen divizi. Hlavní bylo, že nezatrpkl. Sám si dělal tréninky a přidával si. Teď v Týništi chytá mladík Rolejček, který udělal výrazný výkonnostní skok právě díky spolupráci s Radimem. Dal mu výborné základy.

Málokdo asi ví, že ho Hradec před pár lety prodal do Týniště na přestup…
To je pravda. Pokud nechytal v Týništi, odcházel na hostování. Ať už do Sokolova, Živanic či Nové Paky. Pořád na něm ale bylo znát, že by se chtěl vrátit do Hradce. Už si také sháněl práci. Nakonec se na něho přeci jen štěstí usmálo a přestoupil zpět.

Kterých vlastností si na něm nejvíce ceníte?
Je to dříč a výborný kluk do party. Neustálou pracovitostí rozvíjel svůj nesporný talent.

Prý v Týništi také jednou nastoupil v útoku?
(směje se) Bylo to v pohárovém utkání. A hrál výborně!

Zpět k jeho gólmanské profesi. Vynikne i v lize?
Proč by nemohl. Má pro to všechny předpoklady. Je to zkušený gólman, a to se vždycky ve vypjatých zápasech hodí. Jen tak se z ničeho nepodělá.

Máte pro něho coby bývalý ligový fotbalista nějakou radu?
Spíš bych mu popřál, ať mu drží zdraví. Těším se, až se v Hradci zase půjde na ligu a on bude v brance. Jeho parádní zákroky patří k ozdobám každého utkání.