Hvězda zápasu: Tomáš Kakrda, útočník FK Pardubice

„To budu mít drahý," usmíval se po utkání šťastný střelec.

Týmový pokladník ho určitě hned zkásne, ale Kakrda rád do kasy něco přidá.

Roli spasitele mu už před zápasem předurčil trenér Jiří Krejčí. „Říkal mi, že kdybych tam šel od začátku, tak by to na mě mohlo být ještě moc. Že prý budu připraven jako žolík," popisoval pardubický talent.

Ani kouč, ani on sám jistě netušil, jak blízko jsou pravdě.

Na trávník Tomáš Kakrda vyběhl v 82. minutě za nepříznivého stavu pro Pardubice. Po dvou minutách už s rukama nad hlavou uháněl ke kotli hostujících fanoušků.

„Jeřáb (Jeřábek) mi dal fantastický balón a měl jsem kliku, že míč skončil v síti," říkal skromně mladík. Loni dával góly v divizi, dařilo se mu i v přípravě v áčku. Zdá, se, že Pardubice objevily kanonýra.

Moment zápasu: Rychlá červená. V akci hradecký stoper Adrian Rolko

Ilustrační foto.Po sedmi letech se vysoký obránce Adrian Rolko vrátil domů do Hradce a moc velká sláva to tedy nebyla. Průšvih, to je to pravé slovo.

Na hřišti vydržel pouhých patnáct minut a pak mazal pod sprchy. Rozhodčí Radek Příhoda mu totiž ukázal červenou. Bohužel pro čahouna naprosto právem. Rozhodně si nepočínal jako zkušený veterán, spíš byl za zajíce. Na začátku zápasu zbytečně sejmul Jeřábka a uviděl první žlutou. Druhou inkasoval za hodně nešikovné hraní rukou.