Kariéru měl podobně rozjetou. Dlouho šel ve šlépějích staršího sourozence. Roman Holeš, bratr slavnějšího Tomáše, s fotbalem začínal v rodné Vysočině. V dorostenecké kategorii po vzoru bráchy přestoupil do Hradce Králové. Tam si dokonce jednou zahrál i za A tým mužů, v zimní přípravě roku 2017 nastoupil proti Jablonci po boku Tomáše.

Jenže tím to končí, dál už se neposunul. Možná i vinou těžkého zranění kolene. Po přechodu mezi dospělé vystřídal několik klubů, v našem regionu kopal například I. A třídu za v té době ambiciózní Lokomotivu Hradec Králové.

VÝSLEDKOVĚ JASNÁ ZÁLEŽITOST. Favorizovaná Slavia Hradec Králové (v červenobílém) si na domácím trávníku v Orlické kotlině poradila s Libčany, které rozstřílela vysoko 5:1.
Penaltové trápení v Rychnově: dali jenom tři z deseti. Světový rekord Černilova?

Nejvýše hrál v loňské sezoně divizi za Bystřici nad Pernštejnem. V probíhajícím soutěžním ročníku nastupuje za Herálec, který působí na Vysočině v I. A třídě. I dle svých slov už to na výraznější posun vzhůru asi nevypadá.

„Vždycky jsem měl před sebou bráchu, chtěl jsem se mu vyrovnat, ale bohužel mě potkalo zranění, kvůli kterému jsem přes rok stál. Teď už to vzhledem k pracovním povinnostem moc nevidím,“ řekl před nedávnem záložník, jenž 6. června oslaví čtyřiadvacáté narozeniny.

Ale jak se říká, nikdy neříkej nikdy. Toho se Holeš mladší drží a kariéru ve vyšších soutěžích ještě úplně neodpískal. Vždyť je pořád ještě mladý. „Něco už jsem ve fotbale zažil a mám rád dveře otevřené. Pokud by nabídka z vyšší soutěže přišla, určitě bych se jí nebránil,“ potvrdil.

ZLATOU MEDAILI vybojovaly juniorky Lvic U19 doma,
Šest medailí, z toho čtyřikrát byla zlatá. Mladé Lvice zažily historickou sezonu

Zajímá vás, v čem se Holešovi odlišují? „Brácha je urostlejší, silovější typ. Byl také vždycky zodpovědnější dozadu, dobrý v hlavičkách. Mě, i když jsem hrál na kraji obrany, to vždycky táhlo spíše dopředu. Však mi to také trenéři často vyčítali,“ pousmál se mladší z bratrského dua.

Nakonec i jeho známější brácha za to umí vzít směrem k soupeřově brance, vzpomeňte na poslední Euro a euforii v osmifinálovém zápase s Nizozemskem (gól + asistence).