Zkušený trenér PETR HYPIUSse snažil se svými svěřenci předvádět pohledný fotbal a v jednu chvíli to vypadalo, že by mohli zaútočit na třetí příčku. Ta by nakonec znamenala postup do krajského přeboru.

Po 26 zápasech obsadili fotbalisté Bystřianu páté místo za dvanáct výher čtyři remízy a pět porážek při skóre 48:33. První muž kunčické střídačky při následujícím povídání byl rád, že se v týmu vytvořila výborná parta a že i mladí si šance zahrát si za A tým váží.

Odpovídá konečné umístění vašim představám?
Rozdělil bych to na dvě části. Hodně mě mrzí nevydařený začátek a konec sezony, kdy jsme zbytečně ztratili několik bodů. Na druhou stranu musím přiznat, že jsme bodovali tam, kde se to nečekalo. Z celkového pohledu jsem však s pátou příčkou spokojen.

Dlouho to přitom vypadalo, že budete míchat postupovými kartami…
O tom, že z první A třídy budou postupovat tři celky, jsem se dozvěděl až v průběhu jarní části. Jenže na třetí příčce byli fotbalisté Jaroměře, kteří si postup nenechali vzít, i když jim na záda dýchal Chlumec. Již po pátém jarním kole bylo navíc definitivně jasné, že do krajského přeboru postoupí Nový Hradec, který se prezentoval nejen zkušeným hráčským kádrem, ale i kvalitní hrou. Spolu s ním se radovali i hráči Police. Řeknu upřímně, že jsme nečekali, že by k něčemu podobnému mohlo dojít, že se Předměřice přihlásily až do I. B třídy. Hráli jsme uvolněně, bez zábran a kluci si fotbal užívali. Škoda jen, že nám nevyšel závěr jara. S případným postupem jsme nepočítali.

Zřejmě vás hodně mrzí domácí remíza s Libčanami a prohra v Lázních Bělohrad, je to tak?
S Libčany jsem doslova promrhali první poločas, kdy jsme zahodili několik šancí. Po změně stran se soupeř výrazně zlepšil a bezbranková remíza proto byla spravedlivá. Spíš než prohra v Bělohradě mě mrzí tříbodová ztráta v domácím duelu s Policí. Po poločase jsme vedli 2:1, ale zápas jsme nedotáhli do vítězného konce. I když k nám soupeř přijel v nekompletním složení, odešli jsme poraženi 2:5, což byla zároveň naše nejvyšší porážka v uplynulém ročníku.

V průběhu jara jste hodně točil se sestavou. Co vás k tomu vedlo?
S tím bych nesouhlasil. Příležitost dostávali hráči, kteří chodili trénovat a do fotbalu v Kunčicích měli chuť. Obrana byla stabilizovaná a prakticky všech dvanáct zápasů odehrála ve stejném složení. Jen minimum změn bylo v záloze a v útoku. Pokud jde o gólmany, ti se v průběhu jara několikrát prostřídali. Ale u nich je situace přece jen poněkud jiná než u hráčů v poli. V závěru sezony dostali příležitost někteří hráči z béčka a dorostu. Chtěl jsem si ověřit hlavně jejich schopnosti ve vyšší soutěži.

Kdo patřil k oporám?
Určitě to byl stoper Radek Jankaj, který spolehlivě dirigoval obranu, i když ani on se nevyvaroval několika chyb, které nás stály body. Ve středu zálohy byl neúnavným motorem Kratochvíla, na konci sezony se rozstřílel nestárnoucí kanonýr Doležal. Ostatní podávali vcelku kvalitní výkony a mohu říci, že nikdo vyloženě nezklamal.

Na co v Kunčicích nejvíce sázíte?
Hlavně na partu, ta je základem úspěchu. Nám se to v Bystřinu zatím daří. Kluci táhnou jak na hřišti tak mimo ně za jeden provaz. Nikdo necítí křivdu, když jde hrát za béčko. Navíc je tu potřebná konkurence, takže nikdo nemá místo v sestavě áčka jisté.

V příští sezoně se zřejmě budete chtít pohybovat opět na špici tabulky. Co takhle hrát o postup?
Očekávám, že příští ročník bude znovu vyrovnaný. Budou tu nová mužstva, která nebudou chtít hrát podřadnou roli. My bychom se chtěli pohybovat v první pětce. Jestli budeme hrát o postup, to v tuhle chvíli nedokážu říci. Záleží na mnoha okolnostech,a jako jsou třeba zdravotní stav hráčů nebo posílení kádru. Osobně jsem rád, že dobrými výkony i umístěním děláme radost obci i fanouškům. Ti chodili na naše zápasy v hojném počtu a doufám, že je kvalitní hrou přilákáme na náš stadion i v příští sezoně.

Budete na lavičce Bystřianu i v příští sezoně?
Ano. Po dohodě s vedením klubu povedu tým i nadále.

Jak bude vypadat letní příprava?
Sejdeme se 15. července a kromě nabírání fyzičky se zaměříme i na herní stránku a sehrajeme několik přátelských zápasů. Vše proběhne v domácích podmínkách.

Co byste řekl závěrem?
Chtěl bych poděkovat všem hráčům za vydařenou sezonu. Udělali dobré jméno nejen sobě, ale i mně jako trenérovi, a hlavně Kunčicím. Poděkování též patří celému výboru, mému asistentu Miloši Kneifelovi a manažerovi Zdeňku Šulcovi za výbornou spolupráci a vytvořené podmínky pro zdejší fotbal.

Jan Skalička