SK Miletín

Ondřej Machačka,  předseda oddílu: „Do nového ročníku I. B třídy vstupujeme se stejným  hráčským kádrem jako v loňské sezóně, ke změně došlo jen na postu trenéra, kdy mužstvo převzal Tomáš Chlumecký. Díky novému hernímu modelu I. B tříd bychom rádi po podzimu skončili do čtvrtého místa, abychom v jarní části soutěže hráli ve skupině o postup."

TJ Tatran Hostinné

Daniel Ulvr, trenér: „Cíl pro novou sezonu je jasný: postup do nadstavbové části soutěže a tím i jistota, že se vyhneme záchranářským starostem."

TJ Baník Žacléř

Radek Kotyk, předseda klubu: „Systém soutěže bude nejen pro nás novinkou, přesto si pro podzimní část nelze položit jiný cíl, než umístění do čtvrtého místa. Rádi bychom se tak vyhnuli zbytečným jarním bitvám o záchranu, naopak chceme měřit síly se silnější sedmičkou účastníků z Trutnovska, Hradecka a Jičínska."

SK Janské Lázně

Jaroslav Havlina, předseda klubu: „Chtěli bychom zachovat krajskou soutěž i nadále, o to se budeme hlavně snažit. I když mi nový model soutěže nepřipadá dobrý, uvidíme, co přinese. Zkoušíme spolupráci s Horním Maršovem, za což jsme vděční. Doufám že letos nebudu muset přemlouvat hráče, aby dělali to, co mají dělat rádi a pro sebe. To by bylo hloupé a potom je veškerá ostatní funkcionářská snaha zbytečná. Na závěr bych chtěl říct, že výsledek voleb ve FAČR mi „otrávil" funkcionářskou práci. Bývalý příslušník StB nemá být v čele nejmasovějšího sportu, ať už je jeho práce jakkoli dobrá a přínosná. Zarazilo mne, kolika lidem to nevadí."

FC Mladé Buky

Miloš Moravec, trenér: „Jednoznačně se budeme chtít vyhnout sestupovým starostem. Do týmu se snažíme dostat mladé hráče dorosteneckého věku, pokud možno naše odchovance, a dát jím příležitost. Je však dopředu těžké odhadnout, jak si s touto soutěží nakonec poradí. Domníváme se však, že je to jediná možná cesta do budoucna a zároveň východisko,  jak přežít i tyto těžké současné časy pro fotbal."

TJ Rudník

René Hylmar, asistent trenéra: „Po reorganizaci soutěže (což se nám moc nezamlouvá, ale necháme se překvapit), bychom se chtěli umístit do čtvrtého místa po podzimu a hrát na jaře skupinu o postup do I. A třídy."

MFK Trutnov B

Zdeněk Matěna, sekretář klubu: „Cílem pro náš B tým v podzimní části sezony je umístění v „postupové" čtyřce, abychom na jaře mohli hrát případně i o postup do I. A třídy. Hlavním úkolem B týmu je však kvalitní příprava mladých hráčů, aby byli připraveni se postupně zapracovávat i do našeho A týmu."

FK Dolní Kalná

Zdeněk Tauchman, předseda klubu: „Cílem pro naši první krajskou sezonu je hrát v ní důstojnou roli, fotbalem bavit sebe i diváky a nemít problémy se záchranou. Budeme se snažit již na podzim vybudovat pozici pro klidné jaro. Těšíme se na tradiční regionální derby. Kádr máme perspektivní a dostatečně kvalitní, pevně věříme, že se s soutěží sžijeme a budeme ji hrát dlouhodobě. Dolnokalenský areál a široká fanouškovská obec si to zaslouží."