Atmosféru jako nikde jinde na tuzemských stadionech okusí v neděli druholigoví fotbalisté FC Hradec Králové (10. místo, 34 bodů). Od 17 hodin budou v diváky napěchovaném vršovickém ďolíčku vzdorovat týmu Bohemians 1905 (1. místo, 59 bodů), který si vítězstvím v Jihlavě již tři kola před koncem zajistil postup do nejvyšší soutěže.

„Chceme si zápas užít a vyhrát,“ hlásí sebevědomě z hradecké kabiny asistent Michal Šmarda, jenž ještě v loňské sezoně dres klokanů oblékal. Sestup do druhé ligy se mu tehdy netrávil snadno. „Bohemce k návratu samozřejmě gratuluji. Trochu mě mrzí, že jsem nemohl být u toho. Na zápas se jinak velmi těším. Uvidím spoustu známých. Pozdravím se s nimi, pak si sednu na lavičku a budu si vychutnávat náš statečný boj.“

Návrat Bohemians 1905 mezi elitu je naprosto zasloužený. Mužstvo během celého ročníku prokazovalo nejvyrovnanější výkonnost. V sedmadvaceti utkáních inkasovalo pouhých dvanáct branek a společně s Čáslaví je jediným klubem, který si stále udržuje domácí neporazitelnost. „A o tu ho Nic není nemožné.
„Votrokům“ se to chceme připravit,“ říká Šmarda. navíc jako jediným v této sezoně už povedlo. Stalo se tak v září v rámci druhého kola Poháru ČMFS.

Hradec favorizované klokany v úvodu doslova šokoval, po chvilce vedl 2:0, aby nakonec zvítězil 3:1. Jedním ze strůjců nečekaného úspěchu byl také brankář Karel Podhajský, který za stavu 1:2 zlikvidoval v 88. minutě Adamovi penaltu. „Věřím, že parádní fotbalové prostředí bude kluky patřičně motivovat i tentokrát. Kdyby to dopadlo jako v poháru, vůbec bych se nezlobil,“ poznamenal asistent s úsměvem ve tváři. Východočeši vyrazí k Botiči bez zraněných Němečka, Válka a Korby.