V sobotu se mělo vyjasnit, s kým Hradec Králové vyběhne v proti Táborsku. Hráči si měli říct poctivým výkonem o základní sestavu.

Nestalo se. Generálky dopadly bídně! Hlavně ta dopolední proti třetiligové Chrudimi (1:4) katastrofálně a ostudně.

„Nevím, zda se nerozhodneme pro nějaké radikální řešení. Mám dojem, že někteří hráči by tady neměli být," cedil skrz zuby brunátný Bohuslav Pilný, kouč „votroků".

Odpolední duel s Haškovým Fujairah SC (1:1) byl k ideálu také na hony vzdálen. „Ale přístup všech hráčů byl v pořádku," ubezpečil Pilný.

Co mu dva sobotní zápasy napověděly o složení základní jedenáctky? Deník zkusil dešifrovat, jak by Hradec mohl v sobotu nastoupit.

Brankář

Není, co řešit. Pokud zůstane zdravý, do branky půjde Radim Ottmar. Proti mužstvu ze Spojených arabských emirátů odvedl solidní výkon. Za obdržený gól nemůže, v druhé půli za stavu 1:1 chytil tutovou šanci, kdy ukázal svůj výjimečný reflex. Výstavním způsobem zrychluje rozehrávku, levačku má přesnou. Nedělá mu problém najít spoluhráče na třicet metrů.

Bývalá hradecká jednička Jiří Lindr si bude muset šanci vyčekat. Vrací se po vážném zranění, přes rok nechytal. 
V Chrudimi působil  nejistě, některé situace řešil zbrkle  a chyboval v rozehrávce.

Obránci

V zadní linii je celkem jasno. Tři hráči mají jistotu. Tomáš Holeš na pravém beku zažil povedenou přípravu, ve stoperské dvojici se objeví kapitán Pavel Krmaš společně se Slovákem  Martinem Noskem.

Čtvrtý do party? Až do soboty měl předplacené místo Petr Mareš. Jenže v Chrudimi se na jeho straně pořádal den otevřených dveří. Zadák si s mnoha situacemi nevěděl rady. Přesto na něj asi Pilný ukáže, na Marešově místě je nejmenší konkurence. Do hry může jedině Marek Plašil.

Záložníci

Ve dvojici, která bude v herním schématu 4-2-3-1 operovat před obranou, má stoprocentní umístěnku Pavel Černý, bez debat klíčový hráč mužstva.

Vedle něj se zřejmě dostane na Petra Schwarze. V Chrudimi se také podepsal pod ostudu, ale kolega Jiří Janoušek byl ještě horší… Zajímavým výkonem si proti Fujairah řekl o pozornost mladý Filip Zorvan. „Budu o něm uvažovat," slíbil Pilný.

Ofenzivní tříčlenná linie je s největšími otazníky. Dostat by se mělo na Daniela Trubače, který vstřelil jediný gól v měření s Araby.  Dále pak na posilu ze Žižkova Igora Súkenníka. Mimo hru je s jistotou Jan Javůrek, kterému nevyšel zápas za juniorku ani generálka, kde nasekal dvě chyby před obdrženou brankou. Nejvíce šancí obsadit pozici pod hrotem má Adam Vlkanova, vysunout výš se může i Filip Zorvan. Na lavičce zřejmě zůstane vysoce neefektivní Tomáš Malinský.

Útočník

Jan Pázler? Nebo David Vaněček? Misky vah jsou lehce nakloněny na stranu prvně jmenovaného. V přípravě nasázel devět gólů, ale v Chrudimi se za celých devadesát minut absolutně nedostal do zápasu. Vaněčkovi zase chybí klid v zakončení a větší pohoda.

Tím, že jeho konkurent nasázel v přípravě dva hattricky, cítil nutnost skórovat, což Vaněčkovi – ne poprvé – svázalo nohy. V zápase za juniorský tým proti Jihlavě se čtyřikrát dostal do koncovky, ani jednou nezvolil optimální řešení. Proti Fujairah se neprosadil vůbec… Pořád je ale ve hře varianta, že Vaněček zůstane na hrotu a Pázler bude operovat pod ním.

Po katastrofální sobotě je určitě i tato varianta v mysli Bohuslava Pilného a jeho suity.