Zásluhu na tom měl také Karel Jakubec, záložník béčka Sokola Kratonohy. Ve čtyřech zářijových utkáních třikrát skóroval a pomohl týmu k zisku sedmi bodů. Díky tomuto počinu byl Jakubec zvolen hráčem uplynulého měsíce v rámci projektu Gambrinusu Kopeme za fotbal.

Váš tým je nováčkem III. třídy. S jakými ambicemi jste vstupovali do sezony?
Na konci té minulé jsme najeli na vítěznou vlnu, vyhráli jsme posledních devět zápasů, a proto jsme mysleli na vyšší příčky. První dvě kola se nám však nevyvedla, prohráli jsme v Ohnišťanech a doma se Skřivany. Mezi třetí a čtvrtou třídou je patrný rozdíl, na který jsme si ale naštěstí brzy zvykli a od třetího kola si vedeme poměrně obstojně. I když si myslím, že v Ohnišťanech jsme mohli bodovat, hlavně ve druhé půli jsme byli o něco lepší než domácí.

Co se zlomilo ve vaší hře?
Především Skřivany nám ukázaly, že je třetí třída důraznější. My jsme spíše technický mančaft, a proto jsme se museli aspoň trochu přizpůsobit. To se nám povedlo už ve třetím kole v Malšově Lhotě, od té doby vlastně pravidelně bodujeme. Asi nejlepší zápas jsme sehráli v Kobylicích, kde jsme vyhráli 4:2. Navíc se nám podařilo otočit domácí střetnutí s Urbanicemi, v němž jsme prohrávali 0:2.

Můžete zhodnotit vaše osobní výkony? V září jste se trefil třikrát do černého.
To bych radši nechal na jiných, mně to ani nepřísluší. Střelecky se mi poměrně daří, ale především je důležité, že se pohybujeme v horních patrech tabulky. Zdá se, a nechci to zakřiknout, že bychom nemuseli mít starosti s bojem o záchranu. A právě tomu jsme se chtěli vyhnout.

Jak se vám zamlouvá projekt Gambrinusu nazvaný Kopeme za fotbal?
Pro náš tým je to jen pozitivní záležitost. Od sponzora jsme dostali sadu dresů, v nichž nastupujeme především při venkovních zápasech. Navíc se fotbal i na nižší úrovni dostane zásluhou tohoto projektu do médií, což je pro všechny zainteresované povzbuzující.

(fej)