„Už musíme konečně dát gól, jinak by to bylo hodně špatné," říká Jiří Janoušek, čtyřiadvacetiletý středopolař královéhradeckého mužstva.

Jak obtížný zápas očekáváte?
Myslím si, že to bude utkání velmi podobné tomu s Teplicemi. Doma už konečně budeme chtít uspět v podobě tříbodového zisku. Soupeř naopak zase bude chtít odčinit poslední ligovou domácí porážku s Duklou. I proto očekávám vyrovnaný duel.

Berete jedině vítězství?
Záleží na tom, jak se utkání bude vyvíjet. Chceme určitě vyhrát, od začátku za tím půjdeme. Ale kdyby se nám třeba nedařilo, tak bychom asi i s bodem byli spokojeni.

Bude vaším hlavním úkolem dát konečně gól, abyste se v lize už chytili střelecky?
Už musíme, protože se jedná o třetí kolo. Kdybychom i po třetím zápase byli bez gólu, tak už by to bylo hodně špatné. Takže určitě se pokusíme vstřelit nějakou branku.

Může to být jeden ze zlomových duelů z pohledu vaší psychiky?
To si úplně nemyslím. Kdybychom vyhráli, tak by nám to samozřejmě nesmírně pomohlo. A naopak kdybychom prohráli, tak by nám to ublížilo. Nicméně si nemyslím, že by to mělo být nějak moc zlomové utkání.

Mladá Boleslav má za sebou tři porážky – dvě v evropském poháru s Lyonem a jednu v lize s Duklou. Může se to na ní podepsat v tom směru, že nebude v takové herní pohodě?
My v to doufáme. Ale zase na druhou stranu už to také budou chtít prolomit. O to víc se rozhodně budou snažit.

Co jste vůbec říkal na výbuch českých týmů v evropských pohárech?
Domnívám se, že nejen pro mě je to docela velké zklamání. Aspoň Sparta mohla postoupit. Věřil jsem i Plzni a takhle to dopadlo. Je to obrovské zklamání, víc se k tomu asi nedá říct.

Když jsme u té Plzně, sledujete návrat do hry svého bývalého spoluhráče Václava Pilaře?
Samozřejmě že ho sleduji. Přeji mu, ať se mu tam daří a vyhýbají se mu zranění. Jen ať hraje dál.