„Jestli se mi proti Slovácku daří? No, nevím, jestli se to dá takhle říct, vždyť mám jediný ligový gól," usmívá se Janoušek, ale dál už hovor probíhá ve vážném tónu. Situace „votroků" není komfortní a po katastrofálním výkonu proti Teplicím došlo k odvolání trenérů.

„Po pravdě, změnu jsme trochu čekali. Trenéry Pilného a Frimmela jsme měli rádi, ale bohužel nebyly výsledky. Už se to asi muselo stát," mluví tichým hlasem osmadvacetiletý hráč.

A kde jsou podle něho příčiny herního úpadku?

„Těžko říct, ale výkony nebyly od nás nejlepší, jaké bychom měli předvádět. Není to o tom, že bychom nechtěli, ale padla na nás deka. Bylo to vidět v utkání s Teplicemi. Měli jsme na vlastní polovině strašné ztráty, oni chodili sami na branku. Potom si fotbalista začne dávat do hlavy, tak teď už nechci zkazit. Chybělo nám sebevědomí. A sem tam mi přišlo, že jsme se báli hrát," hledá důvody Janoušek.

S novým koučem Karlem Havlíčkem a jeho asistenty Šmardou a Kuličem přišel do kabiny jiný vítr.

„Máme za sebou jen týden, ale změny jsou patrné. Trenér chce praktikovat jiný styl hry, jinou taktiku a odlišné jsou i tréninky. Hodně klade důraz na disciplínu, a to i při tréninku a při zápase to bude asi dvakrát tolik. Věřím, že změny pomůžou," řekl Janoušek. Mužstvo také potřebuje do sebe nalít sebevědomí. „To by mělo přijít. Trenér je na nás důrazný, očekává od nás agresivitu, důraz… tyhle aspekty. A když všichni budeme jezdit tak, jak se má, přijde i sebevědomí," soudí.

Hradec je v situaci, kdy musí Slovácko porazit. Na první nesestupovou příčku, již okupuje Jihlava, ztrácí dva body. Ale doma nedal gól 571 minut! „V kabině to vnímáme. Už na tréninku je obrovská koncentrace na zakončení, dát gól za každé situace. Teď už to určitě zlomíme," hlásí Janoušek, který věří v udržení ligy.

„Musíme začít v sobotu třemi body. Všichni máme v hlavě, že naděje umírá poslední. Sice to nemáme ve svých rukou, ale šest bodů z domácích zápasů by mohlo na záchranu stačit."