Nerad bude trenér druholigových fotbalistů Hradce Králové Pavel Malura vzpomínat na „strahovský azyl“ Sparty Krč. Už podruhé v sezoně sem přijel jako kouč adepta na postup, nejdříve se Slováckem, a podruhé si odvezl pouze bod. Tentokrát plichtil „jen“ 0:0.

„Ať už ten první zápas nebo dnešní, oba si byly hodně podobné. Tady se hraje těžko dobrý fotbal. Tím spíš, když se během druhé půle hrálo sedm až deset minut čistého času,“ postěžoval si trenér Malura.

„Votroci“ byli aktivnější zvláště v první pětačtyřicetiminutovce, kdy si vytvořili tři slibné šance. Ale v té druhé Krč kouskovala hru poleháváním, čímž si více než často vysloužila pískot hradeckých fanoušků. „Nikdy jsem nikoho nenabádal, aby polehával schválně. Dokonce jsem zařval na gólmana Diviše, aby rychle vstal,“ hájil se se trenér Krče Juraj Šimurka, kterému po závěrečném hvizdu vyletěly ruce vzhůru.

„Ano, je to důležitý bod. A na kolik procent jsem s bodem spokojený? Tak na 50 procent. Hrály týmy z opačných pólů tabulky, s úplně jinými ambicemi. My se chceme hlavně zachránit. A myslím, že nás Hradec nedostal pod výraznější tlak,“ prohlásil Šimurka.

Tomu se však Malura jen usmál: „Nemůžeme dostat někoho pod tlak, když se nehraje delší chvíli v kuse. Beru to jako taktickou variantu. Naší chybou bylo, že jsme to nerozhodli v prvním poločase.“

Zajímavý a herně velice podařený duel sehrál krčský Jaromír Šmerda, který strávil podzim právě v Hradci. „Samozřejmě to bylo pikantní utkání. Za bod jsem velice rád, s ohledem na budoucí těžké boje o záchranu. Klukům jsem něco slíbil, teď to milerád vyplním,“ uvedl záložník. Nad kvalitami zimní posily se rozplýval i Šimurka. „S Jaromírem jsem maximálně spokojený. Jsem přesvědčen, že nám výrazně pomůže.“

Relativně potěšený s posilami byl i Malura. „Těžko hodnotit nové hráče tak brzo. Němeček si odehrál své a i Zbončák byl vidět. Do dalších zápasů však očekávám ještě trochu víc,“ vyznal se Malura.

SK Sparta Krč – FC Hradec Králové 0:0

Rozhodčí: Makovička – Košec, Pokorný. ŽK: 3:5 (Dubský, Šmerda, Bureš - Němeček, Wozniak, Riegel, Pilař, Vodehnal). Diváků: 708.

SK Sparta Krč: Diviš – Nešpor, Pikl, Soukup, Bureš – Kordiak, Kounovský (90. Waldhausser), Jedinák, Dubský (84. Houštecký) – Vojtíšek (81. Matějka).
FC Hradec Králové: Podhajský – Pospíšil, Wozniak, Němeček, Zbončák – Rezek, Černý, Riegel, Bouška (66. Pilař) – Svoboda (76. Vodehnal), Dvořák.