Magnet kola Olympia Hradec – Jičín lépe zvládli hosté, kteří prestižní duel těsně vyhráli a připravili rivala o jarní neporazitelnost. Rozhodl o tom I. poločas, kdy byli výrazně aktivnější a soupeře přestříleli. Po přestávce domácí vysunuli do zálohy aktivního Raka, vypracovali si šance, ale vyrovnat se jim nepodařilo. V 53. minutě hosty zachránil Drusan, který vykopával z brankové čáry, v 66. min. chytil brankář Puš brejk Korby  a v 70. hlavičkovou teč Hubičky zblízka. O jarní neporazitelnost v domácím prostředí přišli i fotbalisté Červeného Kostelce, kteří zklamali v koncovce. Jejich dvě chyby v I. poločase Kratonohy gólově potrestaly, a pak se ubránily velkému tlaku.

Libčany se poprvé na jaře zaskvěly v plné své kráse, fotbalovou kvalitu do hry vložil i Nový Bydžov,  a tak se bylo na co dívat. Vše rozhodla 63. minuta, kdy domácí gólman Tošovský chytil za stavu 2:0 Karanskému penaltu.

Chlumec nad Cidlinou v minulém kole „sklapoval" Jičín na jeho hřišti a teď si zhurta vyšlápl i na dalšího favorita – doma s Týništěm vedl ve 24. minutě už 3:0! Brzké a nečekané vedení však svěřencům trenéra Martina Firbachera uškodilo. Ve snaze dát další góly se v defenzívě začaly objevovat díry a to zkušený soupeř trestal. Do poločasu snížil na rozdíl jedné branky a poté, kdy obrátil výsledek na 4:3 (65. min.), bylo o všem rozhodnuto a zrodil se rekordní výsledek (viz Událost kola).

Fotbalisté Hořic se konečně dočkali první jarní výhry. Proti Rychnovu odehráli zápas bez stresu a fotbalovou převahu pečetila gólová trefa Skalského dvě minuty před koncem. Výkony Rychnova jsou jako den a noc – minule sehrál více než rovnanou partii s Olympií a teď herně zcela propadl na hřišti nováčka. Stejný příměr se hodí i na pohled podzim (28 bodů a skóre 34:25) – jaro (10 bodů a skóre 10:23).  „Bohužel jsme nezopakovali dobrý výkon proti Olympii. Začali jsme za chodu budovat nové mužstvo, to potřebuje čas, aby si všechno sedlo. Sezonu musíme dohrát se ctí, ale pak musíme s vedením klubu dát řeč, jak dál," řekl Deníku rychnovský kouč Jan Chasák.

Hradecká Slavia konečně ve svém fotbalovém chrámu v Orlické Kotlině předvedla kvalitní výkon ozdobený zaslouženou výhrou s Jaroměří. Mužstvu narostla křídla po rychlém třígólovém vedení v 18. minutě, spoluhráče výtečně dirigoval zkušený Šmarda (viz rubrika Potlesk).

Na těžkém terénu získal Broumov důležité body a napravil prohru v Dobrušce, Úpici uškodilo vyloučení Kejzlara. Dobruška stačila dvakrát v Lázních Bělohrad vyrovnat, ale gólové finále s penaltou minutu před koncem patřilo domácím.   (fr)

Krajský přebor - sestava 26. kola podle Deníku

Tošovský (2, Libčany) - Voženílek (Týniště nad Orlicí), Rubeš (2, Hořice), Vydarený (3, Týniště nad Orlicí) - Wilke (Broumov), Šmarda (4, Slavia Hradec), Lánský (2, Lázně Bělohrad), Rak (Olympia Hradec) - Kraus (3, Jičín), Fidra (2, Kratonohy), Jiřík (3, Libčany)

Potlesk

Léčba Šmardou. Hradecká Slavia získala výraznou posilu v podobě Michala Šmardy, který v současnosti dělá asistenta Václavu Kotalovi v prvoligovém Brně. Třiačtyřicetiletý fotbalista s 341 prvoligovými zápasy pro jaro přislíbil pomoc podle svých časových možností. Nastoupil zatím dvakrát –  proti Jičínu a teď s Jaroměří, kdy výraznou měrou přispěl ke kvalitě hry a konečné výhře.

Událost kola

Desetigólový rekord. V utkání Chlumec – Týniště 3:7 padl letošní rekord v počtu  branek. Dosud se o tento primát dělily duely s devíti brankami: Jaroměř – Libčany 4:5 (předehrávané 15. kolo), L. Bělohrad – Týniště 4:5 (6.), Dobruška – Olympia 3:6 (7.) a Hořice – Nový Bydžov 3:6 (10.). Výraznou měrou k rekordu přispěl svým prvním letošním hattrickem Vydarený.

Střelci

CELKEM: 25 branek – Kořínek (Jaroměř), 17 – Rychecký (L. Bělohrad), 16 – Korba (Olympia HK), Merganc (Týniště), 15  – M. Škoda (Jaroměř), Klouda (Libčany).

JARO: 13 branek – Kořínek, 9 – M. Vít (Č. Kostelec), 8 – Rychecký,  M. Škoda, Klouda.