Spolu postupovali z druhé ligy. Nyní mají tak trochu jiné starosti. Karviná hraje na perfektním novém stadionu, navíc je pět kol před koncem soutěže prakticky zachráněna…

Zato Hradec bojuje o holý život. V tabulce je už na patnáctém - tedy sestupovém - místě. Poslední Příbram má stejně bodů a čtrnáctá Jihlava již o dva více.

Proto Východočeši musí myslet na jediné: Do Karviné jedou pro tři body, pro vítězství.

„Venku jsme schopní vyhrát," věří trenér Bohuslav Pilný. „Všechny zápasy, co nás čekají, a máme je na konci soutěže, jsou o bytí a nebytí. Nejenom tento jeden," doplňuje.

V neděli čeká jeho tým soupeř s výraznou hradeckou stopou. V sestavě nastupují „exvotroci" Jan Šisler, Pavel Košťál i Pavel Eismann. Na podzim v týmu působili také Radek Voltr (nyní Liberec) s Jaroslavem Zeleným (Jablonec).

„Třeba Honzu Šislera by chtěl v mužstvu každý trenér. Je zarputilý," netají sympatie k záložníkovi Pilný.

Vedle hradecké linky je však Karviná také protivníkem s mizernou aktuální formou. Mužstvo kouče Jozefa Webera prohrálo pětkrát v řadě, v jarní tabulce je na třináctém místě. Jenže Hradec na posledním..

„Když budeme tak gólově neplodní a nekvalitní ve finální fázi jako v posledních zápasech, tak výsledek a pohled na náš výkon bude stále stejný. Proti Liberci jsme měli 43 centrů do soupeřova vápna a nic z toho nebylo. To celé degraduje naši snahu. Ve finální fázi se musíme strašně zlepšit. To se týká důrazu, kvality a agresivity v soupeřově velkém vápně. To nám chybí a tam je kámen úrazu," popisuje patálie Pilný.

„Určitě to bude těžké. My nejsme po posledních výsledcích v luxusní situaci. Domácí také procházejí nepříjemným obdobím, co se výsledků týče, takže pro nás to bude z tohoto pohledu těžké. Ale to se pořád opakujeme, pro nás není žádný duel jednoduchý."

Jeho tým se bude muset obejít bez distancovaného Tomáše Malinského a zraněného obránce Romana Poloma. Do hry nezasáhnou Tomáš Holeš s Adamem Vlkanovou, kteří by měli nastoupit za juniorský celek.