Drtivá většina kabiny stojí za trenérem Prokopcem. Jsme rádi, že dostal i nadále důvěru. To prohlašuje před utkáním podzimu jeden z šéfů hradeckého týmu Jakub Chleboun. „Trenér měl od nás jednoznačnou podporu," tvrdí stoper „votroků".

Do sobotního utkání s Českými Budějovicemi tak půjdou fotbalisté Hradce Králové beze změn na klíčových postech. A s povoleným dopingem navíc. Po zdravotních peripetiích se k týmu připojili veterán Marek Kulič a střelec David Vaněček.

„Pro všechny je to nesmírně pozitivní impuls," raduje se Chleboun.

Jste rád, že už je za vámi bouřlivý minulý týden, kdy se jednalo o setrvání kouče Luboše Prokopce u týmu?
Určitě.  Situace ohledně trenéra a všemožných spekulací nám moc klidu do kabiny nepřinesla. Naštěstí se to docela rychle vyřešilo. Jsme rádi, že trenér může u mužstva pokračovat. Vím, že pro úspěch dělá maximum. Nebylo by správné ho odvolávat.

Chápu to správně, že má podporu celé kabiny?
Nemůžu mluvit za všechny kluky, ale podle mého v drtivé většině za ním hráči stáli. Co jsem pozoroval, tak měl od nás jednoznačnou podporu.

Kouč Prokopec si spoustu hráčů do Hradce přivedl, ostatní také velmi dobře zná. Nový trenér by tým musel poznávat za pochodu, někteří hráči by možná ztratili svoji dosavadní pozici. Někomu se třeba i ulevilo.
To nevím, ale je fakt, že trenér Prokopec si tohle mužstvo budoval a připravoval ho na ligu. Ví o nás úplně všechno, jak se v určitých situacích chováme. Proto si nás vybral. Znovu opakuji, že je moc dobře, že zůstal.

Čekají vás nejdůležitější dva týdny podzimní části?
Tyhle dva domácí zápasy (České Budějovice, Dukla Praha) nám mohou pomoci, ale zároveň i hodně uškodit. Na druhou stranu si nemyslím, že pokud jeden z nich nezvládneme, tak to bude hotová katastrofa. Jdeme do toho s tím, že už musíme zabrat. Potřebujeme odehrát dobrá utkání a vstřelit nějaké góly. Nemůžeme se donekonečna omlouvat a na něco vymlouvat. Přišel náš čas, je potřeba  bodovat.

Los vám nachystal přijatelnější soupeře.
Ano. I v kabině jsme se o tom bavili, že tabulka trochu zkresluje. Do této chvíle jsme měli víceméně celky z horní poloviny tabulky – Spartu, Plzeň, Jablonec, Mladou Boleslav, Teplice… Podzimní sezona, i když nešťastně, pro nás začala vlastně až v Příbrami. Teď  přijdou zápasy, kde se ukáže síla týmu a jeho soudržnost.

Co pro tým znamená, že se vrací do hry ofenzivní hráči Marek Kulič s Davidem Vaněčkem?
Jsme strašně rádi. David chodil hrát za juniorku, kde dal dva góly a na další nahrával. Pro kabinu je to nesmírně pozitivní impuls. Stejně tak  návrat Máry Kuliče. On je naší psychickou oporou, jakmile přijde do šatny, atmosféra  se hned uvolní. To je v těchto chvílích k nezaplacení. Ke všemu je  to výborný fotbalista, který má všem co říct 
a může nám na hřišti jen pomoct. Celkově kabina oba návraty vnímá velmi pozitivně.

V sobotu přivítáte České Budějovice. Co se od nich dá čekat?
Asi se zatáhnou, budou od půlky bránit, z naší strany půjde o dobývání. Rozhodovat budou detaily. Nesmíme vypustit jediný moment, jedinou akci, abychom nepřišli o body.

Soupeř má v sestavě několik vysokých hráčů v čele s matadorem Lengyelem. Budou klíčem třeba standardní situace?
Mohou být. Sami jsme to na vlastní kůži poznali v Příbrami, kde jedna standardka rozhodla. Musíme to zlepšit. Nejen je ubránit, ale i z nich skórovat.  Vždyť jsme deset kol ze standardní situace nedali gól!  To je špatné. Musíme něco vymyslet a Budějovice překvapit.

Počítáte s podporou fanoušků? Luboš Prokopec je hláškou 
o „patnácti opilcích" dost 
namíchl.
Je to těžký… Prohlásil to těsně po zápase, sami jsme chápali jeho naštvanost a stáli jednoznačně za ním. Někteří lidé si neuvědomují, co tým dokázal za poslední rok a že je to především trenérova práce. Fanoušci na úspěchy strašně rychle zapomínají. Na mě to dělá dojem silně nedoceněné práce. Přijde mi jako totální nesmysl, že by nám neměli fandit. Přece zápasy nevypouštíme, neprohráváme schválně. Nějaké bojkoty absolutně neuznávám. Byli bychom rádi za co největší podporu.

Na České Budějovice za poloviční vstupné
Vedení fotbalového klubu FC Hradec Králové přistoupilo k netradičnímu kroku – ke snížení vstupného, které na sobotní utkání proti Českým Budějovicím bude s padesátiprocentní slevou. Cena standardní vstupenky se sníží na 60 Kč, zlevněné vstupné (studenti, důchodci) bude na pokladnách v hodnotě  30 Kč.
Majitelé permanentních vstupenek, kteří přijdou svěřence Luboše Prokopce osobně podpořit, dostanou dárek – 
klíčenku na krk s emblémem klubu nebo malý dres  do auta.
Předměty se budou vydávat na Všesportovním stadionu hned za vchodem pro permanentkáře.