Složitá situace, v níž se nacházejí, velí jediné: Bodovat! Raději ale vyhrát! Fotbalisté Hradce Králové vstupují do rozhodující etapy boje o záchranu. Čekají je tři zápasy pravdy. V sobotu hrají na Slovácku, o týden později hostí doma Bohemians a trojčlenku zakončí v Jihlavě. Sbírat body po hrstech je v tomhle období podstatnější než kdykoliv jindy. Jinak se šance na udržení Synot ligy rozdrolí. „Votroci" musejí začít už  dnes odpoledne na Slovácku.

Trápili Mladou Boleslav, donutili sáhnout do rezervoáru sil Plzeň. Za to si vysloužili uznání a chválu. Potlesk za kvalitní představení. Jenže 
z šesti bodíků, které se nabízely, schovali do poloprázdné kapsy jen jeden. A to je málo. Ztráta na nesestupové místo se zvýšila na šest bodů. Zvětšení aktuální bodové průrvy mezi 14. a 16. místem by mohla mít fatální následky.

Ligový fotbal
I. liga - 19. kolo, pátek 6. března: Brno – Ostrava 0:0. Sobota 7. března, 17.00: Slovácko – Hradec Králové, Jihlava – Jablonec, Bohemians 1905 – Příbram, Mladá Boleslav – České Budějovice, 20.15: Liberec – Teplice (ČT sport). Neděle 8. března, 18.45: Sparta Praha – Dukla Praha (ČT sport).  
Zápas Plzeň – Slavia Praha byl odložen.

„Byli bychom všichni strašně rádi, kdybychom vyhráli. Ale má to jeden zásadní předpoklad. Musíme pokračovat ve výkonech, které jsme předvedli v předchozích zápasech," uvědomuje si trenér Bohuslav Pilný, architekt jarního herního vzestupu.

Proč o tom hovoří? Z bohaté hráčské kariéry zná, jak hlava přistoupí k zápasům s velkými favority, kde není co ztratit. Hráč se vyšponuje k maximálnímu výkonu, jede na hranici, možná se dostane i za ní. A pak přijde útlum. Mozek přestane fungovat. Nažhavení není na potřebné úrovni.

„S nadsázkou říkám, že hrát proti Spartě nebo Plzni, umí každý. Mužstvo se vyhecuje. Hráči makají na sto procent. Nikdo si nedovolí polevit," polemizuje Pilný. „A pak když přijde v uvozovkách obyčejný zápas, nastane problém. Není umění hrát dobře proti Plzni, ale stejný výkon předvést opakovaně. A s tím my na Slovácko jedeme. Potvrdit herní kvalitu a uspět."

Slovácko = kanonýr Libor Došek. Střelec jedenácti sezonních branek je největší hrozbou sobotního rivala. Ve vápně se dostane k míči a v příští sekundě ho pošle do sítě. Instinkt zabijáka má v krvi. Hradec ho musí uhlídat.

„Libor zúročuje kvalitní práci celého mužstva. Na podzim jsme je sice doma porazili, ale dvacet minut jsme nevěděli, co se děje. Až když jsme dali gól, zápas se překlonil na naši stranu. Viděl jsem jejich zápas s Jihlavou. Slovácko bylo jasně lepší. Mají velkou sílu. Je to hrozně nepříjemný soupeř, ale dá se vychytat," soudí Bohuslav Pilný.

Se sestavou si moc lámat hlavu nemusí. Do hry se vrací David Štípek, zdravotní problémy trápily Daniela Trubače, ale i on bude připraven.