Třikrát prohráli a za „odměnu" žuchli na sestupové místo.

Fotbalisté Hradce Králové se potřebují zase postavit na nohy a začít předvádět fotbal jako v první fázi Synot ligy. Dnes k tomu mají ideální příležitost v Příbrami (začátek v 17 hodin).

U Litavky to nemůže být střet rozdílnějších nálad. V Příbrami před dvěma týdny zakročili – od týmu po strašlivých výsledcích odvolali Petra Čuhela a mužstvo převzal trenérský bard Pavel Tobiáš se synem Kamilem a bývalým ostrostřelcem Danielem Huňou.

Výsledek rošády? Dva zápasy, dvě vítězství při skóre 4:0 a výšlap na 13. místo tabulky!

„Všechno je to o hlavě. Když nevěříte, že něco dokážete, nedokážete to nikdy," nabízí svoji filozofii Tobiáš starší.

„Snažili jsme se hráče přesvědčit, že předvedené výkony neodpovídaly jejich kvalitě. Ale k dosažení výsledku 
v lize je potřeba přidat něco navíc od každého hráče, a to se povedlo."

Ligový fotbal
I. LIGA – 10. kolo - sobota 4. října, 17.00: Příbram – Hradec Králové, Mladá Boleslav – Brno, Jihlava – Slavia, Bohemians 1905 – Č. Budějovice, 20.15: Slovácko – Ostrava (ČT Sport).
Neděle 
5. října, 15.30:
Sparta – Liberec, 20.15: Plzeň – Teplice (ČT Sport).

To v Hradci je po třech neúspěších neveselo. Věci, které relativně fungovaly prvních šest kol, jsou rozdrcené na prach. Přestalo se dařit záložní řadě, proti Jihlavě selhali Kotiš s Halilovičem, duel s Jabloncem zase nevyšel Križkovi. A to se odráží na výsledcích.

„Potřebujeme hráče dostat zpátky do sportovní formy," vytyčil jasný cíl sportovní ředitel klubu Róbert Barborík.

Ale jak to udělat? „Tvrdou prací v tréninku. A při zápasech být mnohem agresivnější a důraznější v šestnáctce. Až na hranici sebeobětování," vzkazuje hráčům jejich nadřízený.

V klubu nechce nikdo vytvářet paniku. O případném odvolání trenéra Luboše Prokopce se podle informací Deníku nevedly mezi funkcionářskými špičkami žádné debaty. Mladý kouč má stále důvěru, kterou si vysloužil postupem v předchozí sezoně.

Sobotním utkáním s Příbramí navíc „votroci" vstupují do klíčové části podzimu. Po následné reprezentační pauze je čeká domácí dvojboj s Českými Budějovicemi a Duklou Praha. Klid na práci je nutným předpokladem k úspěchu.

„Musíme se prát o každý bod. Čekají nás strašně důležitá utkání," uvědomuje si hbitý křídelník Tomáš Malinský.

V Příbrami považují zápas s Hradcem Králové také za enormně důležitý. Na utkání dokonce snížili vstupné na pouhých 50 Kč, aby do hlediště nalákali co největší počet  fanoušků.

„Vyhráli jsme dvě utkání po sobě venku. Neznám lepší pozvánku na domácí zápas," říká Pavel Tobiáš.