Boj o návrat mezi elitu má jasná pravidla. Týmy ze spodku tabulky se doma musí porážet.

V sestavě určitě dojde minimálně k jedné změně. ,,Reagovali jsme na individuální výkony, ale zase to nechceme celé rozbourat," poznamenal trenér Luboš Prokopec. ,,Je potřeba být přesnější v kombinaci, lépe se prosadit jeden na jednoho a kvalitně vyřešit finální fázi. Snad si pomůžeme i standardními situacemi. Věřím, že jsme soupeře schopni přehrát dobrým fotbalem," doplňuje.

Tím však není řečeno, že na Všesportovní stadion zavítají nějací nazdárci. Třinec v úvodním kole překvapivě udolal favorizované Ústí nad Labem a výrazně tak nakročil za záchranou. Slezané se v zimě posílili hráči, kteří se nevešli do prvoligových kádrů. Přišli obránci Vomáčka s Kubáněm, brankář Paleček a útočník Haša. V Hradci kůži rozhodně neprodají lacino.

Překážkou by svým způsobem mohlo být počasí. V neděli se má výrazně ochladit a přijít mohou dešťové přeháňky, což by terénu mohlo ublížit. Prokopce však tento fakt vůbec nezajímá. ,,Kdyby hodně pršelo či sněžilo, byla by to pro nás nevýhoda, ale musíme si s tím poradit."

Hradci bude v neděli scházet pouze zraněný záložník 
Petr Schwarz.