Už žádné testování a zkoušení. Na programu je generálka na první jarní kolo Synot ligy proti Mladé Boleslavi. Fotbalisté Hradce Králové ji sehrají v sobotu od 12 hodin s polskými Katowicemi.

Protivníkem, který jim nastaví zrcadlo aktuální výkonnosti bude sedmý tým polské druhé ligy. Zápas se měl hrát původně ve sportovním centru ve Walbrzychu, ale vzhledem ke klimatickým podmínkám a úrovní zdejší hrací plochy se utkání přesunulo do areálu Bavlna v Hradci Králové, kde utkání začne v pravé poledne.

Klíčová prověrka uvažované stoperské dvojice Adrian Rolko – Martin Nosek se konat nebude. Slovenská posila je ze zdravotních důvodů mimo hru!

Problém? Komplikace? Ne, ani jedno slovo úplně nesedí. Je to malér, průšvih.

Trenéři Róbert Barborík s Bohuslavem Pilným celou přípravu hledali ideální složení středu obrany. I když Rolko s Noskem nehráli bez chyb a v posledních dvou utkáních byli na trávníku při pěti inkasovaných brankách, pořád měli do základu nejblíže.

Správnost výběru těchto dvou jmen měla „schválit" generálka s Katowicemi. Jenže…

„Martinovi museli strhnout nehet na palci u nohy. Má antibiotika. Chvíli bude trvat, než se vrátí," ušklíbl se Pilný. Stihne se do příští soboty dát do kupy? To v tuhle chvíli nikdo nedokáže odhadnout. „Těžko říct. Moudřejší budeme v průběhu týdne," dodal jeden z hradeckých trenérů.

Vzhledem k dlouhodobé absenci dalšího středového obránce Juraje Križka se v případě Noskovy absence nabízejí dvě možnosti. Rolko – Plašil a Chleboun – Plašil. Jiné spojení zřejmě nepřipadá v úvahu. „Zápas nám něco napoví, ale zřejmě se budeme před Boleslaví rozhodovat do poslední chvíle," uvedl kouč.

Proti Katowicím Pilný od svých podřízených očekává výrazné navrstvení kvality oproti minulému týdnu, kdy „votroci" prohráli s Táborskem 1:2 a vyhráli 5:3 ve Vlašimi. Výčet věcí, které by se měly zlepšit,  je habaděj. A kouč je vyjmenovává:

Organizace hry. Pohyb bez míče. Agresivita. Eliminovat nepřesnosti. Zvýšit důraz.

Úkolů až až. „V minulých zápasech jsem viděl až příliš mnoho uspokojení. Pokud by to pokračovalo, něco s tím vyvedeme," varuje hráče Bohuslav Pilný. „Nikdo si nemůže myslet, že přijde liga a ono to půjde samo."

Hradec, poslední tým Synot ligy, zahájí jarní část soutěže přesně za týden v Mladé Boleslavi (17).

Odhad Deníku: Tyhle dvojice svedou boj

Hradec Králové - „Zobecním to. Po Vlašimi nemáme jasno o více pozicích v základní sestavě," řekl po nevydařeném, byť vítězném utkání s druholigovým soupeřem Bohuslav Pilný. Deník odhadl, o jaká místa se strhne proti Katowicím největší boj.

Dvořák vs. Vaněček

Evergreen, který provází celou přípravu. Dva zdatní ostřelovači, ale v hradeckém systému 4-2-3-1 je místo na hrotu jen pro jednoho. Vaněček hrál ve středu za Převýšov, i to o něčem vypovídá. Dnes dostane prostor Dvořák.

Rolko vs. Chleboun

Spolu jim to na hřišti neklape, v přípravě vedle sebe ve středu obrany odehráli jen poločas v úvodním duelu Tipsport Cupu. Vzhledem k možné absenci Noska svedou boj o místo vedle univerzála Plašila.

Čermák vs. Trubač

Oba jsou mladí, talentovaní a kvalitou schopní existovat v základní sestavě. Mírně navrch má „sparťan" Čermák, na rozdíl od Trubače odehrál celou přípravu. Může se stát, že se do sestavy vmáčknou oba. Zvládli by i post pod hrotem.