„Nechceme rozbíjet tým, chceme okysličovat. I pět nových hráčů ovlivní atmosféru v kabině," řekl trenér Bohuslav Pilný. Na mysli měl vedle trojice navrátilců také posilu Tomáše Jirsáka a nadějného dorostence Jakuba Štípka.

Ale zpět k hráčům, kteří byli na podzim na hostování. Mají šanci na průnik do základního kádru?

Jan Shejbal

Dvaadvacetiletý středopolař dal za Nitru ve druhé slovenské lize během šestnácti zápasů pět branek.

„Jsme hodně zvědaví, jakou bude mít po návratu výkonnost. V Nitře měl dobré vytížení, dal nějaké góly. Mohlo by mu to pomoci," glosoval Pilný případ bývalého mládežnického reprezentanta.

Igor Súkenník

Záložník dostal velkou šanci, v létě odešel do Liberce. V lize se ale představil jen pětkrát, třikrát byl v základní sestavě. Zkusil si však i Evropskou ligu. Jeho, pohříchu, nejviditelnějším momentem byl faul, po němž Slovan čelil ve Fiorentině pokutovému kopu.

„Igor získal nějaké zkušenosti, poznal fotbal na evropské úrovni, i když toho taky tolik neodehrál. Ale měl by mít motivaci se tady prosadit, na což spoléháme," pronesl Pilný.

Jiří Bederka

V dresu Českých Budějovic zvládl ve druhé lize jen 191 minut v šesti utkáních.

„Měl trochu smůlu, že přišel až na poslední chvíli. V Budějovicích neměl vytížení, tady záleží jen na něm, jestli se prosadí. Když ne, tak mu budeme hledat jiné možnosti. Tak jsme domluvení," řekl královéhradecký trenér.