Už jen jediný otazník v sestavě řeší před ostrým startem v Plzni trenér fotbalistů Hradce Králové Jiří Plíšek. Do neděle se musí rozhodnout, komu svěří roli tvůrce hry po zraněném Filipu Klapkovi.

Naopak jasné je to, že sezonu v pozici brankářské jedničky začne Jiří Lindr a s kapitánskou páskou povede tým stejně jako na jaře nejzkušenější muž Milan Fukal.

Trenér Plíšek měl o sestavě jasno, zranění Filipa Klapky situaci zkomplikovalo.

„Do zápasu v Plzni zbývá ještě pár dní, takže máme čas na rozhodnutí, kdo ho nahradí," uvedl kouč.

Podle Deníku se jako varianta číslo jedna jeví Haris Harba. Čtyřiadvacetiletý Bosňan, který přišel do Hradce v létě spolu s trenérem Plíškem, má pro post tvůrce hry a podhrotového hráče největší předpoklady. Proti snad hovoří jen jediný fakt, že je na východě Čech krátce a v Plzni poprvé nastoupí v Gambrinus lize.

V přípravných zápasech se však Harba ukazoval ve výborném světle. Někteří dokonce tvrdí, že pokud se v klubu zabydlí, má potenciál na to, aby byl hvězdou české ligy.

Další alternativou za Klapku by mohlo být nasazení Šislera, který ovšem není tak konstruktivní jako Harba. Třetí v řadě – Janoušek, zase v posledním období nevykazuje formu.

Naopak vyřešen je post gólmana – jedničkou pro úvod sezony bude Jiří Lindr.

„Rozhodování nám ulehčila skutečnost, že Koubek byl na začátku přípravy zraněný a   tréninkové manko je na něm trochu znát. Naopak Lindr ve všech zápasech podával spolehlivé výkony," řekl Plíšek a dodal: „Ale uvědomuji si, že máme vyrovnanou dvojici. V průběhu podzimu je to otevřené. Oba to vzali v pohodě."

Sestava podle Deníku:
Lindr - Holeš, Fukal, Hochmeister, Poděbradský - Šisler, Strnad - Štěpán, Harba, Zelený - Dvořák.