Memoriál J. Součka minipřípravek (r. 2011 a ml., dívky 2010 a ml.) se koná 10. 6. od 9h na Háječku. Startovné: 300 Kč. Přihlášky do 31. 5. (mail: lubomir.doudera@tiscali.cz).

Jeden ze série turnajů minipřípravek OFS HK se hrál v Kunčicích. Zúčastnily se ho tyto týmy: Nový HK, Chlumec, FC HK dívky, Kunčice. „Pořadí nám přálo a z kiosku se linula vůně párků v rohlíku. U našich kluků byl zaznamenán velký pokrok oproti 1. turnaji na Háječku, což nás hřálo u srdíčka. Turnaj se obešel bez zranění i slziček. Po vydařeném průběhu se dětem na závěr rozdaly ceny,“ řekl Jan Meliš (SK Bystřian Kunčice).

Seminář trenérů fotbalu zaměřený na trénink přihrávek v kategorii žáků pořádá Trenérsko-metodická komise OFS Hradec Králové zdarma v pondělí 21. května od 17 hodin v areálu FC Slavia Hradec Králové v Orlické kotlině, je určen pro trenéry fotbalu Královéhradeckého kraje a v okrese Hradec Králové je rovněž možnou součástí doškolení trenérů licence C. Od ročníku 2013/14 jsou pořádány tyto semináře vždy se stejným zaměřením pro různé věkové kategorie (muži, dorost, žáci). Náplní tréninkových jednotek v letech 2013 – 2016 byl nácvik či rozvoj pohybových schopností (vytrvalost, síla, rychlost) a od sezony 2016/17 se řeší rozvoj fotbalových dovedností. Těmi jsou herní činnosti jednotlivce útočné a obranné a činnosti brankáře. První útočnou HČJ, na kterou byl trénink zaměřen, byl v loňském ročníku výběr místa a v tomto období je to nácvik a rozvoj přihrávání míče. Tréninková jednotka s tímto zaměřením pro kategorii mužů proběhla v říjnu 2017 pod vedením trenéra Karla Krejčíka s juniorským mužstvem FC Hradec Králové. Ukázkový trénink pro kategorii dorostu se uskutečnil počátkem dubna pod vedením trenéra Tomáše Ibrmajera a týmu FC Hradec Králové U16. Ten nynější předvede žákovský tým Votroků U12, vedený trenérem Petrem Blažkem. Přihlášky zasílejte na sekretáře OFS Hradec Králové Lubomíra Douděru do 18. května 2018 na mailovou adresu lubomir.doudera@tiscali.cz.

Pozvánka na fotbalový kemp mládeže v Chlumci nad Cidlinou  
Hradec Králové - Kemp mládeže OFS HK se uskuteční od 20. do 24. 6. v Chlumci a je určený pro ročníky 2006, 2007, 2008 a 2009. Cena: 2700 Kč (ubytování, stravování, pití, pronájem hracích ploch atd.). Účast 25 – 30 hráčů či hráček. O hráče se budou starat zkušení trenéři pracující s mládeží i s dospělými. Kromě pravidelného programu (trénink dopoledne a odpoledne, zápasy) bude připraven i doprovodný program. Přislíbená je účast úspěšných mládežnických reprezentantů, zkušených trenérů a hráčů a současných či minulých reprezentantů. Termín přihlášek je prodloužen do 21. 5., posílejte je na adresu: OFS Hradec, sekretář L. Douděra, Habrmanova 192, 501 01 HK či mailem: lubomir.doudera@tiscali.cz. Info: M. Firbacher (tel.: 605 814 517).

Lubomír Douděra