Se staronovým trenérem vstoupí do jarní části divize C fotbalisté Nového Bydžova. Mužstvo převzal v zimě Miroslav Chalupa, jenž se přesně po roce vrátil na místo činu. Úkol má jasný: zachránit s mužstvem soutěž.

Po roce jste se vrátil k bydžovskému týmu. Jaké jste si stanovil hlavní úkoly?
Samozřejmě bych chtěl s týmem skončit v tabulce co nejvýše, ale při pohledu na umístění po podzimu je jednoznačným cílem záchrana divizní soutěže.

Zimní příprava je u konce. Máte z ní dobré pocity?
Přípravu jsme absolvovali v domácích podmínkách. Trénovali jsme čtyřikrát týdně a součástí byla série přátelských a pohárových utkání. S účastí a přístupem kluků jsem, až na malé výjimky, velmi spokojen. Mužstvo se již po dlouhé zimní přípravě těší na mistrovská utkání. Cítím, že se chce poprat o záchranu. Jediné, z čeho mám nepříjemné pocity, je bohužel zdravotní stav některých hráčů.

K výraznějším změnám v kádru zřejmě nedošlo, že?
Přesně tak. V mužstvu skutečně došlo jenom k nepatrným změnám. Opustili nás brankář Ruml a nejlepší podzimním střelec Ševčík. Naopak do zimní přípravy se zapojili dorostenci Hochman, Přikryl, Šolc a Dítě. Po zranění se vrátili Krejčí, Tlustý, Věchet, Šorm a po dvouleté pauze opět naskočil do mužstva útočník Janouch. Bohužel na marodce do konce jarní části zůstávají dlouhodobě zranění Vaníček, Karanský a Vytlačil.

Co vám ukázaly přípravné duely?
V první řadě jsem potřeboval poznat jednotlivé hráče, protože kádr se během mé roční pauzy trochu obměnil. Následně vykrystalizovala optimální sestava, ovšem jak jsem již uvedl, částečně do ní zasáhl zdravotní stav některých hráčů. Jako negativní se mi jevilo množství obdržených branek, které vyplývaly ze špatné součinnosti jednotlivých řad a z individuálních chyb. V tom musí nastat výrazné zlepšení.

Na úvod jara hostíte v derby Převýšov. Máte recept, jak proti vedoucímu týmu uspět?
Samozřejmě jsme si plně vědomi síly Převýšova, který je favoritem. Ale na druhou stranu jsem přesvědčen, že naše mužstvo se zdravě popere o příznivý výsledek. Musíme v první řadě eliminovat útočnou sílu soupeře, ale i aktivně využít jakékoliv možnosti k rychlému protiútoku. Tímto bych na utkání chtěl pozvat bydžovské diváky. Jsem přesvědčen, že jako v minulosti nám dopomohou k dosažení kýžených výsledků.

Kudy povede cesta k záchraně divizní příslušnosti?
Při našem současném postavení to určitě nebude jednoduchá cesta. Musíme získat více bodů než mužstva, která skončí na sestupových příčkách. Zatím není přesně stanoven postupový a sestupový klíč vzhledem k nově se vytvářející juniorské soutěži, což vyvolává značnou nejistotu.

Kdo podle vás v letošním ročníku vybojuje postup do ČFL?
Pro mě je jednoznačným favoritem na postup mužstvo Kolína, které má velmi dobrý kádr i zázemí, ale rozhodně mu nic zadarmo nedá náš nedělní soupeř z Převýšova.