I. liga U19:
FC Hradec Králové – Sparta Praha 1:3 (0:3). Branky: 50. Bláha – 12. Šíma, 32. a 44. Čavoš. ŽK: 1:0. Diváci: 110. Hradec: Jehlička – D. Drozd, Zezula, Vocel, Kratochvíl – Vobejda (79. Kraják), Breda, Sixta – Bláha, Vágner (46. Langr), Heger (41. Zorvan).

Svěřenci trenéra Frimmela strašně moc chtěli odčinit domácí debakl se Zlínem (2:5) a proti pražské Spartě si první příležitost vypracovali v 10. minutě, kdy Kratochvílova přízemní střela jen o centimetry minula levou tyč hostující branky. O dvě minuty později však udeřilo na druhé straně, kdy po centru zleva se u přední tyče hlavou prosadil Šíma – 0:1.

Sparta byla poté „na koni" a až do konce poločasu se hrálo zcela v její režii. Ve 32. minutě po přihrávce do vápna z levé strany zakončoval celou akci Nečas, jeho střelu stačil Jehlička vyrazit, ale na dorážku Čavoše již byl krátký – 0:2. Kalich hořkosti vypili „votroci" až do dna ve 44. minutě, kdy po individuální akci Nečase a následné skvělé přihrávce na nekrytého Čavoše si sparťanský útočník zpracoval míč a překonal bezmocného Jehličku – 0:3.

Do druhého dějství přišlo na hřiště úplně jiné mužstvo domácích. „Votroci" se najednou začali rvát o každý míč a dostali svého soupeře pod tlak. Sixtovu střelu z hranice šestnáctky vyrazil Vorel na roh, ale v 50. min. se už skóre pohnulo na stranu domácích, když po spolupráci mezi Zorvanem a Bláhou mířil posledně jmenovaný přesně k pravé tyči – 1:3.

Tlak Hradce ještě zesílil a v 61. minutě po rohovém kopu hlavičku D. Drozda zmařil brankář Vorel. O chvíli později Sixta nastřelil pravou tyč a v 79. minutě Langrovu střelu vyrazil s notnou dávkou štěstí sparťanský gólman na roh. A když tři minuty před koncem po ruce jednoho ze sparťanů vápně neproměnil Hradec pokutový kop, všechny body se stěhovaly na Letnou.

Milan Frimmel, trenér FC Hradec: „Zápas měl dva rozdílné poločasy. V prvním byl náš výkon špatný a nechali jsme Spartu, aby se dostala do tříbrankového vedení. Druhých pětačtyřicet minut bylo jednoznačně v naší režii. Opět jsme si vytvořili spoustu šancí, ale dáme jen jeden gól a neproměníme ani penaltu. Za výkon v této fázi zápasu musím před kluky smeknout, že to nezabalili a dřeli až do poslední minuty. O to více mrzí, že jsme Spartě za první půli darovali všechny body. Ve středu hrajeme v Hlučíně a snad naše střelecké trápení zlomíme."   (js)