„Sedmdesátka, to už je hrozné číslo. Ani tomu nechci věřit, kolik mi je," směje se oslavenec.

S fotbalem je Ryba spjatý od svých 12 let, kdy začínal jako hráč. Funkcionářská dráha čítá již úctyhodných 40 let. Od roku 1989, kdy vznikla jeho firma JIRY, pumpuje do fotbalu nemalé množství finančních prostředků. Působil v Chlumci, Lázních Bohdaneč, Hradci Králové a nyní je šéfem převýšovského klubu, jehož A tým hraje ČFL.

Gratulujeme!
Všichni členové klubu SK Převýšov a zaměstnanci firmy JIRY přejí panu Rybovi do dalších let zejména pevné zdraví, osobní spokojenost a radost na zeleném trávníku i mimo něj. K celé plejádě gratulantů se připojuje i naše sportovní redakce. Všechno nejlepší!

Na co nejraději vzpomíná? „Co se týká výsledku a zápasu, tak je to pohár s kompletní Slavií Praha," naráží na senzační vyřazení favorizovaného prvoligového týmu, který v roce 2011 odcestoval z Převýšova s potupnou prohrou 0:3. Nutno dodat, že převýšovský celek byl tehdy divizním nováčkem. „Byl to pro mě asi největší fotbalový zážitek, i když jsem byl třeba s Bohdančí v Kostarice a na dalších místech," dodává Ryba.

Přestože v minulosti přišel o syna, což v sobě stále nosí, fotbal miluje a nehodlá se ho vzdát. „Nemůžu toho nechat, to by byl asi můj konec," má jasno. „Fotbal mi v životě pomáhá."

Ryba také přiznává, že na další sezonu má nabídky i od jiných klubů. „Ještě nevím, pro co se rozhodnu. Do budoucna je to i otázka financí. Firma už to není schopna na této úrovni unést. Nějaké ztlumení musí nastat," pronesl na závěr.